Czym jest średnioterminowy wynajem aut?

Z wynajmu aut korzysta bardzo duża liczba kierowców. Z racji rosnącej popularności najmu, usługa ta jest coraz mocniej rozbudowywana i bez trudu da się dopasować ofertę do własnych potrzeb. Sporym zainteresowaniem cieszy się między innymi wynajem średnioterminowy.

Na czym polega średnioterminowy wynajem aut?

Od wynajmu auta na doby, średnioterminowe wypożyczenie samochodu różni się przede wszystkim czasem trwania usługi. Zazwyczaj pod tym terminem kryje się wynajem na okres od miesiąca do roku. Jest to propozycja i dla firm, i dla użytkowników prywatnych, a rodzaj samochodu dobiera się w zależności od potrzeb. Wynajem średnioterminowy na ogół wymaga osobistego załatwienia formalności, w siedzibie wypożyczalni, ale na stronie internetowej można przejrzeć dostępne modele aut i zarezerwować upatrzony egzemplarz. Procedury są znacznie prostsze niż przy zakupie auta, do tego cena obejmuje przeglądy okresowe, ubezpieczenie, obsługę assistance, samochód zastępczy, jeśli podczas trwania umowy dojdzie do kolizji albo awarii.

Średnioterminowy wynajem aut – czy opłaca się z tego korzystać?

Wynajem auta na miesiąc to praktyczne rozwiązanie dla firm, które na przykład w okresie wakacji potrzebują dodatkowych pracowników terenowych albo ze względu na charakter prowadzonej działalności samochody są potrzebne jedynie w określonych terminach. Średnioterminowy wynajem to także korzystna alternatywa dla zakupu samochodu, co przyda się osobom, których nie stać na własne auto lub chcą one ograniczyć wydatki związane z utrzymaniem pojazdu. Jak podkreślają klienci wypożyczalni iPanek, dzięki usłudze najmu da się korzystać z auta w dowolnym zakresie, co daje znacznie większą swobodę niż taksówki albo komunikacja miejska. Koszt wypożyczenia uzależniony jest od marki pojazdu oraz długości najmu, a dobre wypożyczalnie mają na tyle elastyczną ofertę, że spokojnie znajdzie się odpowiedni samochód w przystępnej cenie. Umowę zawiera się na określony czas, ale jest możliwość jej wcześniejszego wypowiedzenia.

Dodaj komentarz