Darmowy program do warsztatu samochodowego – jakie funkcje zawiera?

Darmowy program do warsztatu samochodowego to niezbędne oprogramowanie w branży motoryzacyjnej. Narzędzie można dostosować do indywidualnych potrzeb, aby usprawnić codzienną pracę mechaników. Czym charakteryzuje się taki program?

Każdy warsztat samochodowy powinien być wyposażony w pomocne narzędzia, które usprawniają organizację pracy. Jednym z nich jest program do warsztatu samochodowego, które zawiera wiele funkcji przydatnych każdego dnia. Jakie są zalety programu?

Darmowy program do warsztatu samochodowego – dlaczego warto?

Program do warsztatu samochodowego motowarsztat to nowoczesne rozwiązanie, które pomaga zoptymalizować pracę mechaników. Przydaje się zarówno w jednoosobowym warsztacie, jak i dużej sieci serwisowej. Aplikacja sprawdza się też w sklepach motoryzacyjnych, warsztatach blacharsko-lakierniczych, zakładach wulkanizacyjnych, serwisach motocyklowych, czy serwisach klimatyzacji samochodowej. Oprogramowanie jest proste w obsłudze, a dostęp do chmury sprawia, że można z niego korzystać z każdego urządzenia mającego dostęp do internetu. W tworzeniu programu uczestniczyli właściciele warsztatów i mechanicy, dzięki czemu jest on intuicyjny i zawiera wszystkie funkcje, które przydają się w codziennej pracy. 

Oprogramowanie ułatwia organizowanie pracy warsztatu i pozwala poprawić obsługę klienta. Darmowy program do warsztatu samochodowego zawiera wiele przydatnych funkcji, takich jak baza klientów, baza pojazdów, zlecenia warsztatowe, czy terminarz. Program można rozszerzyć o wersję płatną, która zawiera więcej modułów. W trakcie 30-dniowej wersji testowej otrzymujemy dostęp do pełnej funkcjonalności oprogramowania, aby zapoznać się ze wszystkimi funkcjami i przetestować ich działanie. Po tym czasie konto zostaje automatycznie przekształcone w konto darmowe, można też wybrać opcję płatną.

Jakie funkcje ma program do obsługi warsztatu samochodowego?

Program dla warsztatów samochodowych motowarsztat pozwala z jednego miejsca zarządzać całą firmą. Wśród modułów znajdziemy między innymi:

  • Zlecenia i wyceny – moduł przyspiesza realizację naprawy samochodu, umożliwiając planowanie napraw i korzystanie z dostępnych szablonów dokumentów. Można łatwo wyszukać każde zlecenie, wycenić je i przesłać klientowi kosztorys sms-em lub e-mailem.
  • Baza pojazdów –  prowadzenie bazy pojazdów umożliwia szybkie przyjęcie pojazdu do warsztatu oraz sprawdzenie historii napraw danego auta.
  • Terminarz – program pozwala na szybki pogląd planu dnia, dzięki czemu można efektywnie zaplanować pracę w warsztacie. Umożliwia też przypisanie naprawy konkretnym mechanikom, a także sprawdzenie obłożenia stanowisk pracowników.
  • Zintegrowany magazyn – wykorzystane podczas naprawy części zamienne są automatycznie rezerwowane w magazynie, a po zakończeniu zlecenia stan magazynowy jest aktualizowany. Sprawia to, że nie musimy się martwić o stan magazynowy i dostępność towarów.
  • Import towarów – umożliwia integrację z dystrybutorami i hurtowniami części samochodowych, dzięki czemu można szybko przyjmować towar na magazyn. Wszelkie dokumenty handlowe, dokumenty kasowe, czy faktury zakupowe trafiają do aplikacji i można z nich korzystać przy wycenie zleceń.
  • Faktury VAT i paragony – bezpośrednio z aplikacji można wystawić fakturę lub paragon, a na koniec miesiąca wykonać eksport danych dla księgowości.
  • Panel pracowników – pozwala im logować się na swoje konto i sprawdzać listę zadań do wykonania.
  • Raporty i zestawienia – przedstawiają kluczowe dane z działalności warsztatu i pozwalają sprawdzić ilość godzin przepracowanych przez danego mechanika oraz przychód, który wygenerował on dla warsztatu.

Program do warsztatu samochodowego jest więc niezbędnym narzędziem w pracy każdego mechanika.

Dodaj komentarz