Dlaczego warto stosować serum do twarzy w codziennej pielęgnacji

Serum zawiera skoncentrowane składniki aktywne, które wnikają w głąb komórek skóry, aby dostarczać wilgoci tam, gdzie jej najbardziej potrzebujesz. Ponadto, są lekkie, więc nie zatykają porów i nie powodują uczucia tłustości. Jeśli więc Twoja obecna pielęgnacja nie zawiera jeszcze serum do twarzy, sprawdź, dlaczego powinnaś używać serum do twarzy do pielęgnacji cery. 

Serum do twarzy jest pełne aktywnych składników

Serum do twarzy to skoncentrowana wersja aktywnych składników, dzięki temu intensywna pielęgnacja różnego rodzaju skóry jest możliwa. Serum może zawierać od 5 do 20 lub więcej składników, w porównaniu do 2 lub 3 składników w kremie nawilżającym. Zaletą tego większego stężenia jest to, że może być ono ukierunkowane na konkretne warunki i problemy skóry, takie jak zmarszczki i trądzik. Na przykład olejek do twarzy może zawierać witaminę E i olejek z dzikiej róży – oba są naturalnymi olejkami bogatymi w przeciwutleniacze (i inne korzystne związki). Krem do twarzy może zawierać retinol, który jest syntetyczną formą witaminy A – składnika znanego ze swojej zdolności do wygładzania drobnych linii i zmarszczek przy regularnym stosowaniu przez dłuższy czas.

Dobre serum do twarzy wnika głęboko w komórki skóry

Ponieważ dobre serum jest w stanie wniknąć głębiej w komórki skóry, możesz je stosować do wszystkich rodzajów skóry. Jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową, zalecam stosowanie serum w ramach codziennej pielęgnacji. Serum jest lekkie i nie zatyka porów jak inne produkty nawilżające – a to tylko jeden z wielu powodów, dla których jest tak niesamowite!

Serum do twarzy na różne problemy 

  • Serum do twarzy  jest idealne do cery suchej – doskonale nawilża i wnika głęboko w komórki skóry. Dzięki obecności olejów mineralnych doskonale nawilża skórę (np.olej jojoba).
  • Serum do twarzy może być stosowany do zmniejszenia oleju i połysku, dlatego jest idealne dla cery tłustej. 
  • Serum do twarzy może być stosowane do zwalczania trądziku i blizn potrądzikowych.
  • Serum przeciwzmarszczkowe do twarzy może pomóc w walce z drobnymi liniami i zmarszczkami, ponieważ zawiera kwas hialuronowy i inne składniki odmładzające, w skoncentrowanej dawce. Jest idealne do cery dojrzałej. 
  • Serum liftingujące poprawi gęstość skóry, dzięki czemu będzie ona bardziej jędrna, a to znaczy, że zniknie podwójny podbródek, czy zwisające policzki. 
  • Serum antyoksydacyjne zawiera duże dawki witaminy C, E i innych składników, które doskonale radzą sobie ze zwalczaniem wolnych rodników. 

Serum jest niezbędnym krokiem w dobrej rutynie pielęgnacyjnej, więc upewnij się, że włączysz je do swojej!

Serum to obowiązkowy element codziennej pielęgnacji skóry. Serum to skoncentrowana forma pielęgnacji skóry, która działa na rzecz poprawy i leczenia typowych problemów skórnych. Serum możesz stosować jako część codziennej rutyny, lub możesz stosować je samodzielnie, jeśli tylko masz określone problemy, którymi należy się zająć. Od kremu do twarzy, serum odróżnia jego zawartość składników aktywnych, które działają zbawiennie na twoje problemy skórne. 

Serum do twarzy jest lekkie i pomaga zmniejszyć ilość oleju

Serum ma lekką konsystencję i pomaga zredukować olej. Serum są wykonane z ultra lekkich składników, które nie będą zatykać porów lub pozostawić tłustą warstwę na twarzy, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób z tłustymi typami skóry. Ponieważ są mniej gęste niż krem nawilżający, serum może pomóc zmniejszyć produkcję oleju w skórze dzięki swoim właściwościom ściągającym. Może to być szczególnie pomocne dla osób ze skłonnością do wyprysków lub blizn potrądzikowych, ponieważ można je nakładać bezpośrednio tam, gdzie są potrzebne, bez obawy, że produkt będzie zbyt ciężki lub gęsty.

Podsumowanie

Jeśli chcesz dodatkowo nawilżyć swoją skórę, serum jest na to doskonałym sposobem. Działają one głęboko w porach, dostarczając odpowiednich składników we właściwym czasie. Serum może również pomóc w walce z problemami związanymi ze starzeniem się skóry, takimi jak zmarszczki i zwiotczała skóra, dostarczając przeciwutleniaczy i peptydów, które zwiększają produkcję kolagenu. Aby polepszyć działanie kosmetyku, warto przed nałożeniem serum wykonać peeling i oczyścić skórę z zanieczyszczeń. 

Dodaj komentarz