23 marca 2023

Dotpay – czym jest i jak działa?

Zakupy przez Internet tak weszły nam w krew, że coraz częściej wybieramy je zamiast zakupów stacjonarnych. Cenimy sobie wygodę, niemal nieograniczony wybór towarów, szybką płatność i szybką wysyłkę, a nawet wydłużony czas na zwrot towaru, który nam nie odpowiada. Zarówno w chwili kupna jak i zwrotu pieniądze niemal natychmiastowo pojawiają się na koncie kontrahenta. Jak do tego dochodzi? Czym jest Dotpay?

Czym jest Dotpay, jak działa ta nowoczesna forma płatności?

Dotpay to bezpieczny, szybki i prosty sposób płatności za zamówiony towar lub usługę. System Dotpay jest częścią międzynarodowego systemu AllPay i powstał 18 lat temu. Dotpay umożliwia nam dokonywanie wpłat za towar sprzedawcy bez konieczności bezpośredniego kontaktu z nim, jest więc niejako pośrednikiem w transakcjach zawieranych przez Internet. Narodowy Bank Polski nadzoruje wszystkie transakcje.

Płatność Dotpay to płatności drogą elektroniczną, dzięki tej usłudze możemy sfinalizować transakcję za pośrednictwem sieci Internet. Co ciekawe, system Dotpay może być zintegrowany z systemami rezerwacji, dzięki czemu jednocześnie możemy wykupić miejsce w pociągu, czy np. nocleg.

Czy warto korzystać z Dotpay?

Dotpay jest usługą wygodną i przede wszystkim prostą w obsłudze. Swoimi środkami możemy zarządzać poprzez wirtualny portfel lub powiązać system płatności z rachunkiem bankowym. Dotpay oferuje również wiele udogodnień zarówno dla klienta, jaki i dla sprzedawcy. Cechuje go:

  • szybkość transakcji,
  • bezpieczeństwo
  • niskie koszty wdrożenia systemu (jeśli jesteśmy sprzedawcami).

Jedną z większych korzyści przy płatnościach Dotpay jest brak konieczności ręcznego wprowadzania danych dotyczących przelewu. I dla klienta i dla sprzedawcy jest to znaczna oszczędność czasu, takie rozwiązanie obniża również ilość błędnych transakcji. Zamówienie zostaje opłacone niemalże natychmiast po jego złożeniu, dzięki czemu można je szybko realizować. Przelewy te są zautomatyzowane i księgowane w systemie sklepu, nie ma zatem potrzeby ręcznego ich wprowadzania lub wyszukiwania w historii wpłat. Po chwili od dokonania płatności klient otrzymuje mailem potwierdzenie wpłaty, a sklep potwierdzenie dokonania przelewu – dzięki czemu może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia.

Dotpay – jak płacić?

Doświadczona w obsłudze transakcji internetowych firma Dotpay, posiada wiele elastycznych form płatności w tym: płatność kartą, szybkie przelewy, a nawet płatność przez SMS.

System Dotpay obsługuje ponad 100 różnych kanałów płatności, w tym także karty kredytowe (Visa, Maestro i wiele innych). Dzięki Dotpay możemy również realizować płatności smartfonem, zlecać przelewy internetowe, przekazy pocztowe, a także tradycyjne przelewy bankowe.

Jak dokonać płatności Dotpay?

Po wybraniu towaru i kliknięciu np. „kup teraz” przechodzimy do zakładki koszyk. Po wpisaniu swoich danych lub jeśli posiadamy konto w danym sklepie po zalogowaniu się, wybieramy formę płatności Dotpay. Automatycznie zostaniemy przekierowani na bezpieczną stronę Dotpay. Płatność Dotpay może mieć formę przelewu transferowego np. Przelewu z mBanku, jeśli jesteśmy klientami tego banku. Zapłaty można dokonać także bezpośrednio z rachunku bankowego lub przy użyciu karty kredytowej Visa, lub MasterCard. Jeśli chcemy zrobić zakupy online, a brakuje nam środków, możemy skorzystać z szybkiego kredytu, dzięki któremu pieniądze na wymarzone zakupy znajdą się na naszym koncie nawet w kilka minut.

Dodaj komentarz