26 marca 2023

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe – gdzie się sprawdzą?

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe dają Tobie i Twojej rodzinie poczucie bezpieczeństwa. To rozwiązanie szczególnie popularne w mieszkaniach w bloku, szczególnie na wyższych kondygnacjach.

Zastosowanie drzwi antywłamaniowych

Drzwi antywłamaniowe są powszechną formą ochrony domów, biur i innych budynków. Najlepiej sprawdzają się w przypadku założenia rolet antywłamaniowych i zamontowania wzmacnianych drzwi balkonowych. Tylko wtedy ich montaż w domu jednorodzinnym ma sens. Najczęściej antywłamaniowe drzwi zewnętrzne montuje się w blokach i kamieniach, gdzie jedyną metodą sforsowania wejścia do mieszkania są drzwi na klatkę schodową. Hałas towarzyszący włamaniu przez takie drzwi wejściowe z pewnością zwróci uwagę sąsiadów.

Drzwi wejściowe antywłamaniowe – charakterystyka

W praktyce nie istnieje coś takiego jak drzwi antywłamaniowe. Każde z nich można sforsować, jednak im wyższej klasy jest produkt, tym więcej czasu i narzędzi będzie to wymagało. W jaki dokładnie sposób drzwi chronią, dowiesz się na https://drzwimartom.pl/produkty/drzwi-zewnetrzne/drzwi-zewnetrzne-antywlamaniowe/. W skrócie, klasy odporności na włamanie określa norma europejska PN-EN 1627:2012. Już drzwi klasy RC1 i RC2 stanowią wyzwanie dla przypadkowego włamywacza. Natomiast drzwi klasy RC3 i RC4 są dla niego nie do przejścia, a dla doświadczonego włamywacza stanowią zadanie wymagające użycia hałaśliwych narzędzi.

Zakup drzwi antywłamaniowych – na co zwrócić uwagę?

Solidne drzwi antywłamaniowe posłużą Ci przez wiele lat. Jak wybrać odpowiedniego producenta drzwi? Przede wszystkim trzeba zdecydować się na konkretny model. Producent drzwi drewnianych zwykle zajmuje się także drewnianymi ramami okiennymi. Na polskim rynku, swoją ofertę posiada jedynie kilku takich producentów. Z kolei decydując się na antywłamaniowe drzwi zewnętrzne ze stali, możemy przebierać w ofertach. Rynek stalowych drzwi antywłamaniowych stanowi ponad 82% wszystkich modeli.

Warto też wziąć pod uwagę, że tylko kilka firm w Polsce specjalizuje się jedynie w produkcji drzwi antywłamaniowych. Wyspecjalizowany producent drzwi daje gwarancję jakości produktu – wszystkie środki finansowe i intelektualne skupione są wyłącznie projektach bezpiecznych drzwi wejściowych. Kupując drzwi antywłamaniowe, warto przyjrzeć się ofertom takich firm – zwykle są one także korzystniejsze pod względem kosztów.

Odpowiedni zamek w drzwiach antywłamaniowych

O ile certyfikat dotyczy całych drzwi, o tyle o mocny zamek musimy zadbać osobiście. Do wyboru mamy zamek listwowy lub nowoczesny automatyczny zamek. Zamek do drzwi zewnętrznych ENEO umożliwia wejście do domu po zeskanowaniu linii papilarnych. Nie musimy więc nosić ze sobą kluczy i narażać się na konieczność wymiany zamków. Możemy je również otworzyć przy pomocy smartfona lub tradycyjnie, na kluczyk. Dla fanów bardziej klasycznych rozwiązań można polecić zamek listwowy niemieckiej produkcji ROTO QB. Zadba on o bezpieczeństwo domu, gdyż jednym ruchem ręki blokujemy aż trzy zamki. Posiada także bolce antywyważeniowe, które skutecznie blokują wszelkie próby włamania.

Drzwi antywłamaniowe – koszt zakupu

Biorąc pod uwagę koszt zwykłych drzwi zewnętrznych do mieszkania, drzwi antywłamaniowe wcale nie stanowią sporo większej inwestycji. Gdy za zwykłe drzwi zapłacimy około 1500 złotych, ceny za drzwi antywłamaniowe zaczynają się od 1800 złotych. Lepszej klasy antywłamaniowe drzwi zewnętrzne, z zamkiem listwowym czteropunktowym i ochroną przed ogniem i dymem na 30 minut, to koszt rzędu 2200 zł netto. Jak widać, warto pozwolić sobie na taki luksus.

Dodaj komentarz