Gdzie kupić bitcoin?

Handel kryptowalutami już nikogo nie dziwi, a rynek kryptowalut stale się rozwija. Jedną z najpopularniejszych rodzajów kryptowaluty jest bitcoin, a miejscem, gdzie możesz kupić bitcoin są np. giełdy kryptowalut. Co jest ważne przy sprzedaży bitcoina? Gdzie dokonać zakupu kryptowalut? Czy opłaca się zakup bitcoina na giełdzie kryptowalut? Jak kupić bitcoina na giełdach kryptowalut? Co powinieneś wiedzieć na temat zakupu bitcoina? 

Czy kupić kryptowalutę? Krótka charakterystyka bitcoina. Czym jest portfel kryptowalut?

Bitcoin i rynek kryptowalut dziś nikogo nie dziwi. Wzrost wartości bitcoina i spore zyski osób, które w niego zainwestowały, wpłynęły znacząco na popularność tej formy płatności. Przede wszystkim, bitcoin jest wirtualną walutą, wprowadzoną do obiegu w 2009 roku. Każdy bitcoin dzieli się na 1mln jednostek zwanych Satoshi. BTC pozwala na to, aby zachować anonimowość transferów, posiadanych wartości. Wszelkie transakcje są częścią publicznej, rozproszonej bazy danych. Co ważne, każda osoba tworzy sieć bitcoina i korzysta z tzw. portfela kryptowalut. To w nim zawarte są klucze kryptograficzne, dzięki którym określa się konkretną własność danej osoby. Sam adres BTC to klucz autoryzacyjny tegoż użytkownika, który pozbawiony jest danych o jego tożsamości. 

Warto wiedzieć, że są także inne kryptowaluty niż Bitcoin. Popularne kryptowaluty to np. Ethereum, Cardano, Polkadot, Solana, Tether i wiele innych. 

Jak wygląda kupno kryptowaluty? Co wiedzieć w pierwszej kolejności?

Zanim dojdziemy do tego, gdzie dokonać zakupu bitcoin, warto wiedzieć, jak kupić bitcoina.

Przede wszystkim kupno bitcoina można sfinansować gotówką, za pomocą karty kredytowej, przelewem z konta bankowego, poprzez PayPal, kodem BLIK. 

W większości miejsc, proces zakupu wygląda dość podobnie. W każdym miejscu warto mieć swoje konto. Założenie konta zwykle jest proste, a weryfikacja konta to znana nam weryfikacja tożsamości tj. imię i nazwisko, adres, numer dowodu osobistego. 

Podobnie wyglądają same transakcje. Korzystając z danego miejsca, zakładasz konto, kupujesz i wybierasz waluty, określasz formę płatności , zatwierdzasz dane i masz zakupione bitcoiny. 

Gdzie warto inwestować? Kantor bitcoin a może giełda kryptowalut? Jakie są dostępne sieci bitcoin?

Zakup kryptowalut nie jest zbyt skomplikowany, ale warto korzystać ze sprawdzonych miejsc. Zakup bitcoin jest obecnie w pełni legalny i bezpieczny, dlatego nie trzeba się niczego obawiać. Na jakie jednak opcje zakupu możesz liczyć w Polsce?

Na rynku kryptowalut możesz wybrać kantory kryptowalut, giełdy, Bitomat.

Po pierwsze, nie istnieją kantory stacjonarne kryptowalut, tak jak mówimy o kantorach dla Euro, Dolara czy innej waluty tradycyjnej. Stworzone zostały jednak kantory kryptowalut. Zasada ich działania jest znana — kupujesz tam, gdzie jest najtaniej, a sprzedajesz tam, gdzie drożej. Przy czym, oczywiście, każdy kantor ma swój własny kurs. Do najpopularniejszych kantorów należy m.in. Bitcan.

Zaletą kantorów jest ich prostota zakupów, działanie 24h na dobę, polska obsługa klienta. To świetna opcja dla osób początkujących.

Bitcoin w najkorzystniejszej cenie kupisz jednak na giełdach. Skupia ona kupujących i sprzedających. Wystarczy jedynie złożyć zlecenie (uwzględniając cenę, jaka nas satysfakcjonuje), a jeśli pojawi się oferta sprzedaży — dojdzie do transakcji.

Najpopularniejsza i najbezpieczniejsza w Polsce jest giełda Zonda. Na świecie – Binance.  Warto się na niej zarejestrować, aby korzystać z wszystkich funkcjonalności. Pamiętaj jednak, że aby działać na giełdzie, musisz zasilić swoje konto jeszcze przed zakupem czy sprzedażą.

Ostatnią opcją jest też Bitomat, czyli urządzenie przypominające zwykły bankomat, jednak obsługujący kryptowaluty. Jego obsługa ogranicza się właściwie do postępowania wedle instrukcji na ekranie, więc każdy sobie z nią poradzi.

Dodaj komentarz