Jak wybrać domenę dla strony internetowej?

Wybór domeny dla strony www nie jest łatwym zadaniem. Jak wybrać domenę internetową? Sprawdź!

Czym jest domena internetowa?

Na początku warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest domena internetowa. Jest to element adresu internetowego, który kieruje użytkownika na daną stronę www. Każda domena jest unikalna. Oznacza to, że nie jest możliwe zarejestrowanie dwóch takich samych nazw. Większość atrakcyjnych domen internetowych jest zajęta, przez co wymyślenie dobrej nazwy może stanowić nie lada wyzwanie.

Domeny internetowe – dlaczego ich wybór jest tak ważny?

Każdy właściciel strony internetowej powinien zadbać o wybór odpowiedniej nazwy domeny. Jest to ważne przede wszystkim z następujących powodów:

 • Domena to wizytówka każdego biznesu i pierwszy kontakt klienta z firmą – to, pod jakim adresem będzie widoczna Twoja strona, może wpłynąć na sposób postrzegania firmy przez klientów. Najlepiej, aby nazwa domeny była łatwa do zapamiętania i związana z profilem Twojej działalności.
 • Domena wpływa na SEO – dlatego warto umieścić w niej słowa kluczowe, na które chcesz pozycjonować Twoją stronę.

Jak wybrać nazwę domeny?

Wiemy już, że wybór domeny to bardzo ważna kwestia. Jak wybrać nazwę domeny, aby w przyszłości nie żałować swojej decyzji? Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

 • Upewnij się, że nazwa, którą chcesz wybrać, jest dostępna. 
 • Wybierz domenę związaną z Twoją marką – niekoniecznie musi to być nazwa firmy, jednak warto wybrać domenę, która będzie się kojarzyła z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Domena związana z Twoją branżą sprawi, że potencjalni klienci łatwiej trafią na Twoją stronę.
 • Wybierz nazwę, która będzie krótka i łatwa w wymowie – dzięki temu zostanie ona szybciej zapamiętana przez potencjalnych klientów Twojej firmy. 
 • Pamiętaj o odpowiedniej końcówce adresu – jeśli Twoja firma działa wyłącznie w Polsce, najlepiej zdecydować się na rozszerzenie „pl”.
 • Staraj się nie umieszczać w nazwie domeny liczb – sprawi to, że domena będzie postrzegana jako bardziej skomplikowana.

Tanie domeny internetowe – jak wybrać rejestratora domen?

Chcesz zarejestrować domenę lub przeprowadzić transfer domeny? W takim razie koniecznie musisz znaleźć odpowiedniego rejestratora domen. Aby wybrać najlepszego dostawcę, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

 • Koszt rejestracji i przedłużenia domeny – należy sprawdzić ile kosztuje rejestracja domeny i przedłużenie domeny w kolejnych latach.
 • Partnerstwo NASK – jeśli dostawca jest partnerem NASK, możemy mieć pewność, że nie jest on jedynie pośrednikiem.
 • Sposób wydawania kodu authinfo – warto dowiedzieć się, czy dany rejestrator oferuje nieskomplikowaną procedurę uzyskania kodu.
 • Opłaty dodatkowe – sprawdź, czy dostawca nie pobiera opłat za dodatkowe usługi, które nie będą Ci potrzebne.
 • Support – sprawdź, czy rejestrator domeny udziela swoim klientom fachowego wsparcia.

Rejestracja i odnowienie domeny – ile kosztuje domena?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki jest koszt domeny internetowej. Warto wiedzieć, że cena domeny zależy zarówno od cennika rejestratora domen, jak i rozszerzenia domeny. Jeśli zastanawiasz się, czy warto przedłużyć domenę u obecnego rejestratora, porównaj cenniki różnych dostawców. Dzięki temu dowiesz się, który z nich może zaoferować Ci najtańsze odnowienie domeny. Zwróć uwagę nie tylko na cenę pierwszej rejestracji, ale także na koszt odnowienia domeny. Więcej informacji na temat rejestracji domen znajdziesz na stronie internetowej KupnoDomen.pl – https://kupnodomen.pl/domeny-tanio/.

Dodaj komentarz