Jak wybrać klimatyzację do biura? 

Zapewnienie regularnej wymiany powietrza w pomieszczeniach służbowych to nie dobra wola, a obowiązek pracodawcy, który jest uwzględniony w stosownych przepisach. Aby móc zrealizować to zobowiązanie wobec pracowników, w wielu firmach montowana jest klimatyzacja biurowa. 

Klimatyzacja biura – na co warto się zdecydować?

Wybierając klimatyzację do biura, warto mieć przede wszystkim parametry urządzeń, które mają zostać wykorzystane do realizacji właściwego przepływu powietrza w pomieszczeniach. Należy pamiętać o tym, że ich wartość musi być przede wszystkim dopasowana do wielkości i typu pomieszczeń, w których będą stosowane. Zupełnie inne rozwiązania będą się sprawdzały w niewielkich gabinetach, a zupełnie inne w obszernych typu open space. W przypadku dobrze nasłonecznionych pomieszczeń nawet, jeżeli ich powierzchnia nie jest zbyt wielka, ze względu na specyficzne warunki potrzebny będzie klimatyzator o większej mocy.

Wybierając klimatyzację do biura, należy również starannie przemyśleć wybór urządzenia, które powinno być skuteczne, funkcjonalne i ekonomiczne w zastosowaniu. Najlepsza klimatyzacja biura na Śląsku to modele ścienne i sufitowe klimatyzatorów. Są to urządzenia umożliwiające regulowanie nawiewu z góry i prowadzenie strumienia powietrza po całej powierzchni biura. To daje lepsze i bardziej równomierne efekty chłodzenia pomieszczenia. Dodatkowym atutem umieszczania klimatyzatorów na wysokości jest ich ochrona przed zalaniem czy uszkodzeniem mechanicznym – w biurze niejednokrotnie z biurek spadają przypadkowo potrącone przez pracowników sprzęty.

W niektórych przypadkach (szczególnie przy przeniesieniu siedziby czy stosowaniem urządzeń chłodzących wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach) sprawdzą się przenośne klimatyzatory – łatwe w montażu i demontażu, które w zależności od potrzeb dość szybko i sprawnie można przenieść na inne stanowisko pracy.

Dobry klimatyzator, czyli jaki?

Klimatyzacja biura sprawdza się zarówno zimą, jak i latem. Warto jednak wiedzieć, jakie urządzenie wybrać, by korzystanie z niego było ulgą i przyjemnością, a nie prawdziwą udręką.

Przede wszystkim, warto stawiać na urządzenia ciche w swojej pracy – wówczas nie będą przeszkadzały przy realizacji skomplikowanych, wymagających dużego skupienia zadań zawodowych.

Ze względu na intensywność użytkowania niezależnie od pory roku (klimatyzacja nie tylko chłodzi, ale i grzeje) warto stawiać na urządzenia energooszczędne, niegenerujące dużych rachunków za pobór prądu. Bardzo dobrze sprawdzają się urządzenia wyposażone w możliwość regulacji temperatury.

Oczywiście cena i wygląd to ważne parametry, jednak nie są najbardziej istotne w wyborze funkcjonalnego klimatyzatora.

Dodaj komentarz