25 marca 2023

Jak zachować kobiecy pierwiastek w stylizacjach biurowych?

W wielu miejscach pracy obowiązuje sztywny dress code, który dokładnie określa, na jakie ubrania mogą sobie pozwolić panie pracujące w danym miejscu. Wiele kobiet ma problem z tym, że stylizacje biurowe są mało kobiece i przez to zwyczajnie nudne. Tymczasem można wyglądać profesjonalnie i stosownie, nie pozbywając się jednak pierwiastka kobiecości.

Warto postawić na sukienki do pracy

Sukienka może być fantastyczną podstawą dla profesjonalnej, biurowej stylizacji, która jednocześnie będzie bardzo kobieca. Wystarczy dobrać do niej odpowiednie dodatki, a także postawić na właściwy fason.

Sukienka do pracy powinna być w stonowanym kolorze, który sprawdzi się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i na spotkaniach z kontrahentami. Warto wybierać różne odcienie szarości, granatu czy też beżu. W miejscach, w których obowiązuje nieco mniej formalny dress-code, można sobie pozwolić także na niezobowiązujące pastele.

Sukienki do pracy wcale nie muszą być nudne. W sklepach znaleźć można wiele ciekawych modeli, które podkreślają talię, a także inne zalety kobiecej sylwetki, nie epatując zbytnio zmysłowością.

Akcesoria to podstawa

Kobiece stylizacje biurowe nie mogą się obyć bez ciekawych, przyciągających uwagę akcesoriów. Biznesowe zestawy potrzebują ich tym bardziej, że bez nich grozi im nuda. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dress code nieprzychylnie patrzy na zbyt wyrafinowaną biżuterię. Lepiej zadowolić się dyskretnymi kolczykami, które podkreślają walory urody.

Panie, które chcą w pracy wyglądać kobieco, mogą dobrać do swojej stylizacji modną, wyróżniającą się torebkę. Warto jednak zadbać o to, by była ona wysokiej jakości, która tylko podkreśli profesjonalizm całej stylizacji.

To, o czym nie wolno zapomnieć przy tworzeniu biurowej stylizacji, to odpowiednio dobrane buty. Biurowy dress code nie zabrania noszenia czółenek na wysokim obcasie, które jednocześnie są chyba najbardziej kobiecym rodzajem obuwia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w stylizacji biurowej lepiej unikać butów, które posiadają odkryte palce. Lepszym rozwiązaniem będą zakryte czółenka. Niekoniecznie muszą być one w neutralnym kolorze – jeśli reszta stroju jest dość stonowana, to w biurowej stylizacji można sobie pozwolić na buty w odcieniu bordo czy też ciemnej zieleni.

Najważniejszy jest umiar

Panie, które chcą w pracy wyglądać kobieco, a jednocześnie profesjonalnie, muszą pamiętać o tym, by przy tworzeniu stylizacji stawiać na umiar. Jeśli jeden z elementów garderoby jest w wyrazistym kolorze bądź też posiada przyciągający uwagę deseń, reszta powinna być zdecydowanie stonowana i stanowić dla niego tło. Przesada nigdy nie jest dobrze widziana i może być odbierana przez współpracowników jako oznaka braku profesjonalizmu.

Podsumowując, wielu kobietom wydaje się, że podstawą biurowej stylizacji musi być klasyczna biała bluzka i czarna spódnica. Tymczasem – w tworzeniu kompletów do pracy warto wykazać się nieco większą dozą fantazji i zadbać o to, by delikatnie i subtelnie podkreślić swoją kobiecość.

Dodaj komentarz