Kasy fiskalne online – kto ma obowiązek ich stosowania?

Obowiązek posiadania kas fiskalnych online został wprowadzony w 2019 roku. Stopniowo kolejne typy przedsiębiorstw muszą wypełniać ten obowiązek. Zaczęło się od warsztatów samochodowych, przez gastronomię i hotele, po mniejszych usługodawców, salony kosmetyczne, fryzjerskie itd. 

Kasy fiskalne online — na czym polega to rozwiązanie?

Na ten moment jeszcze nie każde przedsiębiorstwo ma obowiązek posiadania kasy online, natomiast obowiązek ten jest przez rządzących stopniowo rozszerzany na kolejne branże, dzisiaj warto jest więc od razu sprawdzić kasy fiskalne Łódź w wersji online. Różnica między standardowymi kasami, a tymi online dotyczy dokumentacji.

Kasa fiskalna online Posnet Mobile Online
Kasa fiskalna online Posnet Mobile Online

Kiedyś była ona tylko papierowa, kasy fiskalne online przez połączenie internetowe sprawiają, że wszystkie dane trafiają do centralnego repozytorium kas kontrolowanego przez administrację skarbową. Obowiązek fiskalizacji kasy jest więc podyktowany działaniami mającymi na celu eliminację oszustw skarbowych. Przy zastosowaniu kas rejestrujących każdą transakcję wszelkiego rodzaju oszustwa stają nie znacznie trudniejsze do przeprowadzenia.

Kto musi mieć kasę fiskalną online?

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej online najpierw egzekwowano w warsztatach samochodowych. Już od 1 stycznia 2020 roku obowiązek ten oprócz warsztatów objął podmioty zajmujące nie sprzedażą benzyny i olejów silnikowych, a także gazów napędowych. W 2021 roku na kasy fiskalne online musiała przestawić się branża opałowa, gastronomiczna i hotelowa. W połowie roku obowiązek objął także branżę kosmetyczną, fryzjerską, budowlaną, prawniczą, medyczną, stomatologiczną, a także sportową. Od początku 2022 obowiązek posługiwania się elektronicznym zapisem kopii z kas objął wszystkie podmioty prowadzące sprzedaż Tax Free. Stopniowo coraz więcej przedsiębiorców jest zmuszanych do zakupu kasy fiskalnej online. Dostępne rozwiązania kas fiskalnych Szczecin możesz sprawdzić np. tutaj: https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne-szczecin/

Jak wybrać spośród oferty kas fiskalnych?

Przedstawiciele firmy Multicom zachęcają, by wyboru kasy dokonać świadomie. Zawsze można skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Mały salon kosmetyczny, jednoosobowa działalność trenerska czy restauracja rządzą się zupełnie inną specyfiką pracy. Innych więc także rozwiązań kasowych potrzebują. Drukarki fiskalne online występują dzisiaj w bardzo różnorodnych modelach, co ułatwia dobór tego najbardziej dopasowanego do potrzeb klienta. Jeśli nie masz takich potrzeb, nie musisz kupować kasy za 5 czy 7 tysięcy złotych, bo wystarczy ci ta najprostsza za około 1500 zł. To znacząca różnica. Spójrz na dostępne rozwiązania: https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne/

Dodaj komentarz