Kiedy udać się do kardiologa?

Niestety obecnie jedną z dość często występujących, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku grup schorzeń stanowią dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego jak np. zaburzenia rytmu serca. Wynika to przede wszystkim z niezdrowego trybu życia, jaki zdominował ówczesne społeczeństwa. W takim przypadku pomocna może okazać się wizyta w poradni kardiologicznej zajmującej się chorobami serca.  

  • Poradnia kardiologiczna — gdzie szukać dobrego kardiologa? 
  • Kardiolog Poznań — kiedy odwiedzić centrum medyczne?

Poradnia kardiologiczna — gdzie szukać dobrego kardiologa? 

Na wstępie warto podkreślić dość istotny fakt, że kardiologia to specjalistyczna dziedzina medycyny zajmująca się na różnego rodzaju schorzeniach, oraz wadach dotykających wyłącznie serca, a także naczyń krwionośnych. Obecnie w Polsce mamy wielu świetnych specjalistów pracujących w tym zakresie. Do podstawowych zadań każdego kardiologa należy szeroko zakrojona profilaktyka, prawidłowa diagnoza i wprowadzenie skutecznego leczenia wszelkich zaburzeń układu sercowo-naczyniowego. W związku z tym lekarze wykonujący ten zawód muszą zmagać się z wieloma groźnymi dla zdrowia, a nawet życia pacjenta chorobami. Zaliczamy do nich głównie nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, nabyte i wrodzone wady serca, niewydolność serca, zapalenie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu pracy serca, oraz chorobę wieńcową. Co więcej, kardiolodzy (kardiolog poznań) zajmują się także osobami po zawale, a także dotkniętymi wszelkimi zaburzeniami dotyczącymi pracy zastawek.

Kardiolog Poznań — kiedy odwiedzić centrum medyczne?

Na konsultację o charakterze kardiologicznym powinniśmy koniecznie udać się w przypadku, gdy doskwierają nam duszności, częste zasłabnięcia i omdlenia, nierówny, nieprawidłowy rytm pracy serca, zawroty głowy, kołatanie serca, oraz dyskomfort, tudzież ból w klatce piersiowej. W takich przypadkach nie ma co się nawet zastanawiać, bowiem istnieje poważne ryzyko zdrowia, a nawet życia. Sama wizyta u specjalisty w dziedzinie Kardiologii rozpoczyna się od krótkiego wywiadu medycznego. Następnie lekarz przechodzi do wykonania podstawowych badań pomiarowych, czyli osłuchania chorego, a także zmierzenia ciśnienia. Istnieje także możliwość skierowania pacjenta na bardziej specjalistyczne badania w celu uzyskania dodatkowych wyników. W przypadku wykrycia wszelkich dolegliwości Kardiolog zajmuję się zaplanowaniem najskuteczniejszej metody leczenia. 

Konsultacja kardiologiczna to pierwszy krok do poprawy swojego stanu zdrowia i zadbania o funkcjonowanie organizmu. 

Dodaj komentarz