Kontenery hakowe – sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Kontenery hakowe mają szerokie zastosowanie m.in. w branży budowlanej, przemyśle czy rolnictwie. Są też niezbędnym elementem infrastruktury w procesach gospodarowania odpadami. Kontenery hakowe produkuje się dziś w wielu różnych wariantach, dzięki czemu łatwiej dostosować sposób ich załadunku czy szczególne parametry do rodzaju gromadzonych w nich odpadów i ich specyfiki. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się kontenery hakowe i jakie są ich możliwości.

Jakie zastosowanie mają kontenery hakowe?

Kontenery hakowe wykorzystuje się głównie do gromadzenia i transportu odpadów różnego rodzaju: złomu, makulatury, odpadów produkcyjnych, a nawet odpadów niebezpiecznych. Kontenery hakowe mają tę przewagę nad klasycznymi rozwiązaniami, iż dzięki swojej konstrukcji umożliwiają transport odpadów pojazdami typu hakowiec i w ten sposób usprawniają logistykę związaną z zarządzaniem odpadami w firmie. Kontenery hakowe można z powodzeniem wykorzystywać jako mobilne kontenery na odpady niemal każdej frakcji. Można je też dostosowywać do potrzeb pod względem wielkości, metody załadunku i rozładunku czy doposażać w specjalne elementy takie jak drabinki, zadaszenie, przegrody czy podwójne dno.

Kontenery hakowe – rodzaje i właściwości

Na rynku dostępne są różne kontenery hakowe przystosowane do gromadzenia odpadów o różnej charakterystyce. Dzięki temu można je wykorzystywać nie tylko do składowania i transportu gruzu, złomu czy makulatury. Można stosować je również jako kontenery na odpady niebezpieczne, a także odpady płynne lub zanieczyszczone cieczą. Służą temu kontenery wyposażone w specjalny ociekacz, czyli podwójne dno. Nowoczesne kontenery hakowe to pojemniki nie tylko bardzo wytrzymałe, ale i dobrze przemyślane pod względem konstrukcyjnym, dzięki czemu łatwiejsza jest ich obsługa, a transport i gromadzenie odpadów w pełni bezpieczne. Kontenery stale też się udoskonala, by przechowywane w nich odpady skutecznie odizolować oraz ochronić przed wpływem czynników środowiskowych, co ma fundamentalne znaczenie dla recyklingu odpadów i ich bezpiecznej utylizacji. Poszczególne kontenery hakowe różnią się m.in. pojemnością, ogólną budową (kontenery otwarte i zamknięte), sposobem otwierania (kontenery z uchylnym dachem, podciąganą kurtyną, przesuwanym dachem, klapą i dachem itp.), grubością ścian, zastosowaniem specjalnych wzmocnień i oczywiście przeznaczeniem. Kontenery hakowe rolkowe można na przykład łatwiej przemieszczać na niewielkie odległości. Zgodnie z przepisami kontenery hakowe wykorzystywane w UE powinny spełniać wymogi, które zawiera norma DIN 30722. Dotyczą one m.in. wymiarów kontenera oraz wysokości umocowania haka.

Jak zaopatrzyć firmę w dobrej jakości kontenery hakowe?

Aby zaopatrzyć się w solidne kontenery hakowe, warto nawiązać współpracę ze sprawdzoną firmą, która dysponuje dużym wyborem rozwiązań i rzetelnie oceni, które z nich najlepiej sprawdzą się w przypadku danego przedsiębiorstwa. Wysokiej klasy certyfikowane pojemniki i kontenery na odpady oraz nowoczesne, wytrzymałe i funkcjonalne kontenery hakowe ma w swojej ofercie m.in. jedna z najbardziej znanych w Polsce i Europie firm z branży odpadowej – Stena Recycling. Od lat wspiera ona przedsiębiorców w obszarze zarządzania odpadami i świadczy kompleksowe usługi w tej dziedzinie. W Stena Recycling zaopatrzyć można firmę w różnego typu kontenery hakowe zgodne z normą DIN 30722, których parametry i właściwości konstrukcyjne można przystosować do potrzeb konkretnej firmy oraz specyfiki wytwarzanych przez nią odpadów.

Dodaj komentarz