Kreatywne połączenie sportowych i eleganckich elementów w stylizacjach biurowych

Trampki i elegancka spódnica? – To brzmi jak z dwóch różnych bajek, ale na szczęście tylko brzmi, ponieważ smart casual, czyli sportowa elegancja, już na dobre zagościła w biurach i nie tylko. Możemy pozwolić sobie w tej kwestii na całkiem sporo i stworzyć wygodne, ale i zarazem eleganckie stylizacje do pracy. Jak kreatywnie łączyć te tak różne pod względem stylu elementy garderoby?

Główna zasada outfitów smart casual 

Sportowe stylizacje zazwyczaj są ładne, kolorowe i przede wszystkim wygodne, ale na pewno nie eleganckie. Jeśli jednak chcemy przemycić coś z tych sportowych i wyjątkowo wygodnych elementów garderoby do swojej poważnej, a czasem nawet nudnej stylizacji biurowej, to musimy zachować zdecydowany umiar. Najważniejsza zasada to jeden lub dwa sportowe dodatki, a wtedy na pewno uda nam się utrzymać elegancki wymiar naszego biurowego outfitu. Dotyczy to zarówno damskich, jak i męskich stylizacji. Ponadto przemycone do biurowej stylizacji bardziej sportowe i casualowe dodatki powinny być jak najbardziej klasyczne i najlepiej w stonowanych kolorach. 

Buty – najważniejszy element stylizacji smart casual 

Kreatywny efekt stylizacji smart casual najłatwiej osiągnąć za pomocą odpowiedniego obuwia. Jest to bardzo istotny dodatek, który może uczynić z nudnego, biurowego uniformu znacznie bardziej ciekawy i wygodny outfit. Wybieramy przede wszystkim klasyczne obuwie sportowe, czyli jasne lub ciemne sneakersy i ponadczasowe czarne lub białe trampki. Ponadto panie mogą również zdecydować się na wariant sneakersów na koturnie lub grubszej podeszwie, co jest o tyle komfortowe, że możemy liczyć na kilka dodatkowych centymetrów. Możemy je łączyć zarówno z eleganckimi  spódnicami, sukienkami, jak i spodniami. Męskie obuwie sportowe właściwie rządzi się tymi samymi zasadami. Dlatego dowolność stylizacji jest nieograniczona.

Spodnie w stylizacjach smart casual 

Spodnie to kolejny element stylizacji smart casual, do którego należy podejść taktycznie. Najlepiej w tym wydaniu sprawdzą się ponadczasowe jeansy, ale stawiamy na najbardziej klasyczne modele najlepiej z prostymi nogawkami, bez ozdobnych przetrać, dziur czy innych dodatkowych, ozdobnych elementów. Równie ważny jest kolor – najlepiej postawić na czerń, granat, biel czy beż. Możemy dopasować do nich zarówno obuwie eleganckie, jak i to wyżej wspomniane obuwie sportowe, ale wtedy góra naszej stylizacji powinna być już elegancka. 

Sportowe T-shirty w stylizacjach smart casual 

W sportowo-eleganckich stylizacjach do biura można także postawić na komfortowe w noszeniu T-shirty, które założymy jako alternatywę dla klasycznych koszul i bluzek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że T-shirt powinien posiadać klasyczny krój, nie być zbyt dopasowany i najlepiej w jednolitym kolorze. Najprościej zestawić go z eleganckimi spodniami, a w przypadku pań także spódnicami, oraz z lekką marynarką o nieco sportowym fasonie. Białe lub czarne T-shirty z marynarką i casualowym obuwiem, takie jak na stronie https://wojas.pl/buty-damskie-polbuty, to świetne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Dodaj komentarz