Magazyn energii – na jakie czynniki zwracać uwagę przy jego wyborze?

Wybieranie niektórych urządzeń sprawia wiele problemów. Konieczność przeprowadzenia dogłębnego researchu i poświęcenia na to czasu to jedno, ale przecież w podjęciu odpowiedniej decyzji bardzo przydaje się posiadanie wiedzy z danego obszaru na zadowalającym poziomie. W tym artykule doradzimy, na jakie czynniki warto zwracać uwagę przy wyborze magazynów energii, których popularność w Polsce nieustannie rośnie.

Możliwości pojemnościowe

Magazyn energii może mieć różne pojemności, dlatego przed jego wyborem warto sprawdzić ten element i dobrać go pod indywidualne preferencje. Przykładowo magazyn energii do użytku domowego powinien zawierać średnią pojemność. Zbyt duża wygeneruje tylko niepotrzebne koszty, natomiast zbyt mała nie udźwignie całego zapotrzebowania gospodarstwa domowego. Dlatego w tym przypadku rekomendujemy wybrać tak zwany złoty środek, czyli urządzenie o średniej pojemności, będące zazwyczaj najlepszą opcją dla użytkowników indywidualnych.

Nowoczesna technologia

Polecamy również wybrać magazyn energii innowacyjne, produkowane w oparciu o najnowsze zdobycze techniki. Szczególnie zwracamy uwagę na LiFePO4, czyli technologię litowo-żelazowo-fosforanową. Nie zawiera ona kobaltu, a aktualnie uznaje się ją za najbardziej wydajną i przyjazną środowisku.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

W życiu najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego należy wybrać taki magazyn energii, który będzie w stanie je zagwarantować. W tym aspekcie istotne są takie czynniki jak nienaruszalna stabilność cykli, optymalny stopień rozładowania, a także wysoka gęstość elektrolitu. Przy wyborze odpowiedniego magazynu energii koniecznie zwróć uwagę na to, aby firma fotowoltaiczna na którą się zdecydujesz cieszyła się uznaniem.

Dodatkowe funkcje

Polecamy również sprawdzić, czy dany magazyn energii posiada jakieś przydatne dodatkowe funkcje. Mamy tu na myśli między innymi tak zwaną funkcję back-up. Odpowiada ona za natychmiastowe uruchomienie zasilania. To niezwykle wygodna opcja, która znacznie przyspiesza włączanie magazynu.

Wieloletnia gwarancja

Pomimo ogromnych starań producentów oraz nieustannie rozwijających się technologii, nigdy nie da się całkowicie wykluczyć sytuacji, w której magazyn energii ulegnie jakiejś awarii. Można jednak zabezpieczyć się na taką ewentualność poprzez wybór urządzenia zawierającego wieloletnią gwarancję. Dziesięcioletnie zabezpieczenie daje ogromne poczucie komfortu w tym zakresie.

Dodaj komentarz