Nowoczesny dom z ogrodem – jak wybrać zadaszenie na taras?

Kiedy już postawisz wymarzony dom i zaaranżujesz ogród – przychodzi czas na to, by zadbać o odpowiednie zadaszenie tarasu. Przydomowa przestrzeń powinna harmonizować z budynkiem i jego otoczeniem (czyli ogrodem). Zadaszenie tarasu – poza walorami estetycznymi – powinno być również funkcjonalne. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie zadaszenie tarasu do nowoczesnego ogrodu.

Pergole na taras – nowoczesne zadaszenie tarasu

Bez wątpienia najlepszym wyborem są aluminiowe pergole na taras (znajdziesz je tu: oknarolety.com/zadaszenie-tarasu/pergole). Pergole tarasowe swoim kształtem nawiązują do modernistycznego stylu. Mają prostą i estetyczną konstrukcję, która subtelnie wpasuje się w całość aranżacji – zarówno ogrodu, jak i tarasu. Pergola tarasowa nie powinna bowiem przytłoczyć przestrzeni.

Kolorystykę można dopasować do fasady domu, by uzyskać wrażenie harmonii i spójności. Z pewnością pergole malowane proszkowo powinny zwrócić uwagę. Są bowiem dostępne w różnych kolorach. Ta metoda malowania sprawia zaś, że konstrukcja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki.

Pergole ogrodowe tego typu są bardzo funkcjonalne – ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także przed deszczem czy wiatrem. Wyposażone są w lamele z regulowanym kątem nachylenia, dzięki czemu można idealnie kontrolować dopływ światła. Taki model zadaszenia tarasu zapewnia dach oraz ściankę. Co za tym idzie – pergola tarasowa daje ochronę nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale zapewnia też prywatność.

Dach jest w pełni wodoszczelny. Chroni przestrzeń tarasu, dzięki czemu można spędzać czas na zewnątrz nawet w niepogodę. Ponadto osłania posadzkę i meble ogrodowe. Sucha posadzka na tarasie jest na wagę złota, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo.

Warto także wiedzieć, że istnieje możliwość wykonania pergoli tarasowej na wymiar. Pozwala to optymalnie wykorzystać przestrzeń tarasu i dopasować zadaszenie do własnych potrzeb. Stabilna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów posłuży przez lata. Takie zadaszenie jest też bardzo uniwersalne – z powodzeniem sprawdza się jako przyścienna pergola, ale także wolnostojąca pergola tarasowa (może znajdować się na tarasie czy stworzyć altankę w środku ogrodu lub wiaty garażowe).

Jak wybrać pergolę ogrodową?

Jak wspomnieliśmy – pergolę należy dopasować do ogólnego stylu architektonicznego. Proste, estetyczne pergole aluminiowe o geometrycznych konstrukcjach są doskonałym wyborem do nowoczesnych, ale też klasycznych przestrzeni.

Ponadto pergola ogrodowa musi mieć odpowiednie wymiary. Pamiętaj, że możesz zlecić wykonanie zadaszenia na wymiar. Taka pergola może osłaniać całą przestrzeń tarasu lub tylko jego część – wszystko zależy od preferencji użytkowników przestrzeni rekreacyjnej.

Pergole dzielą się na różne modele. Modernistycznego sznytu z pewnością dodadzą takie funkcje jak oświetlenie LED czy rozsuwany dach pergoli. Dobra pergola wyposażona jest również w system odprowadzania wody.

Dodaj komentarz