26 marca 2023

Odkryj interesujące społeczności Reddita dzięki tej przydatnej nowej funkcji

Zobacz, co według Reddita Cię ominęło.

Użytkownicy mobilnego Reddita mogli zauważyć ikonę kompasu na dolnym pasku aplikacji – to niedawno zaprezentowana zakładka Odkrywaj, pierwsza nowa funkcja Reddita od prawie dwóch lat. Ma ona na celu ułatwienie użytkownikom odkrywania stale rosnącej liczby społeczności w serwisie i jest bardzo prosta w użyciu.

Jak działa zakładka ?

Wspomniana wcześniej ikona kompasu znajduje się pomiędzy przyciskiem głównym aplikacji a ikoną plusa, która umożliwia utworzenie postu (nie jest ona dostępna na stronie internetowej). Stuknij ją, a zobaczysz szereg postów ze zdjęciami i wideo, które zdaniem Reddita spodobają Ci się dzięki społecznościom, których jesteś częścią lub w których spędzasz dużo czasu.

„Rozpoczynamy nową erę odkrywania na Reddicie, z obrazami i wideo na czele” – powiedział Jason Costa, dyrektor produktu ds. treści i społeczności w Reddicie, w oświadczeniu wydanym w związku z wprowadzeniem funkcji pod koniec lutego. „Sprawiamy, że odkrywanie odpowiednich treści i społeczności staje się bardziej intuicyjne”.

Jest to również sposób na umieszczenie potencjalnie interesujących postów przed osobami, które mogły wyłączyć różne ustawienia rekomendacji (dotknij ikony swojego profilu, następnie Ustawienia i swoją nazwę użytkownika, aby je zobaczyć). Tak więc nawet jeśli wyłączyłeś w Reddicie możliwość wsuwania polecanych postów do Twojego kanału głównego i zabroniłeś używania Twojego adresu IP lub interakcji z partnerskimi witrynami i aplikacjami do sugerowania treści, zakładka Odkryj będzie nadal działać.

Jak korzystać z zakładki Odkryj Reddita?

Niefiltrowana zakładka Odkryj to przewijana kombinacja sugerowanych postów, z których każdy ma nazwę podreddita wyświetloną na górze. Stuknij jeden z nich, a zostaniesz przeniesiony do danej społeczności, gdzie możesz przewijać posty, aby sprawdzić, czy chcesz się do niej przyłączyć. Jeśli tak, stuknij niebieską ikonę „dołącz” (w zależności od tego, w którym miejscu strony się znajdujesz), i już.

Jeśli lubisz swoją zakładkę Odkryj tak, jak lubisz swoje zdjęcia z filtrem, spójrz na górę ekranu. Pod polem wyszukiwania, ikonami profilu i menu głównego zobaczysz sugestie tematów w dymkach – przewiń w prawo, aby zobaczyć więcej. Stuknij jeden z nich, aby zmienić bardziej ogólny kanał na taki, który jest dostosowany konkretnie do poruszonego tematu, i przewiń w dół, aby sprawdzić, czy coś Cię zainteresowało.

Możesz dalej przeglądać te filtry, ale w końcu dojdziesz do końca, ponieważ aplikacja wydaje się wyświetlać tylko 25 na raz. To żaden problem: przesuń palcem w dół od góry ekranu, aby odświeżyć całą kartę Odkrywaj.

Jak ulepszyć kartę „Odkrywaj”?

Informacja zwrotna jest ważna, niezależnie od tego, czy jesteś serwisem wycenianym na ponad 10 miliardów dolarów, czy siedmiolatkiem bazgrzącym najgorszy autoportret, jaki widział nauczyciel. Dlatego Reddit wbudował w zakładkę Odkryj mechanizmy reagowania, dzięki którym możesz poinformować użytkowników, czy ich rekomendacje są dobre, czy złe.

Aby je znaleźć, naciśnij i przytrzymaj dowolny element w kanale, aby otworzyć menu z następującymi opcjami:

Pokaż więcej postów podobnych do tego. Wybierz tę opcję, a Reddit podziękuje Ci za Twoją opinię. W przyszłości zobaczysz więcej podobnych artykułów.

Pokaż mniej postów takich jak ten. Istnieją dwie możliwości: możliwość zobaczenia mniejszej ilości konkretnych postów lub mniejszej ilości społeczności, w której się one znajdują. Niezależnie od tego, co wybierzesz, Reddit zamazuje ten post na karcie Odkrywaj podczas przewijania i nie będziesz mógł go dotknąć.

Zgłoś. Otworzy się formularz, w którym możesz zgłosić Redditowi, że dany post łamie zasady subreddita, jest nękany, rozpowszechnia błędne informacje lub należy do wielu innych niesmacznych kategorii.

Udostępnij. Stuknięcie tej opcji spowoduje wyświetlenie menu z różnymi opcjami udostępniania, w tym możliwością dodania postu do innego subreddita i skopiowania bezpośredniego linku.

Zapisz. To już nie może być bardziej zrozumiałe: To zapisuje post. Możesz go później znaleźć, stukając ikonę swojego profilu, a następnie Zapisane.

Udostępnij na czacie. Użyj tej opcji, aby wrzucić post bezpośrednio na czat z innymi Redditorami.

Dodaj komentarz