Okulary do komputera – czy warto je mieć?

Wielu z nas każdego dnia spędza długie godziny przed komputerem. Podczas pracy przy komputerze szczególnie istotna jest poprawna postawa, która eliminuje ryzyko występowania dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jednak nie tylko plecy należy chronić. Niebieskie światło emitowane przez monitor komputera sprawia, że Twoje oczy są zmęczone i wrażliwe. Co może pomóc w takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta – kompletne okulary do komputera z antyrefleksem. Jak działają takie okulary? Chętnie odpowiemy w artykule poniżej. 

Niebieskie światło – jak oddziałuje na ludzkie oko? 

Światło niebieskie to jeden z kolorów, występujących naturalnie w spektrum światła widzialnego. Ma krótką długość fal oraz bardzo wysoki poziom energii. Źródłem niebieskiego światła mogą być komputery, smartfony czy telewizory. Długie godziny spędzone przez ekranami urządzeń elektronicznych tego rodzaju, mogą powodować negatywne skutki dla ludzkiego organizmu. Powłoka oka wysusza się, a przez to ostrość widzenia ulega zmniejszeniu.

Konsekwencją pracy przy komputerze może być uciążliwe zmęczenie oczu, bóle głowy czy łzawienie. Pojawiają się również zaczerwienienia oczu oraz ich suchość. Nieprzyjemne objawy potęguje praca przy sztucznym oświetleniu. Co więcej, niebieskie światło emitowane przez monitory mogą powodować zaburzenia w gospodarce melatoniny, co w konsekwencji doprowadza do problemów ze snem. Niebieskie światło przenika przez rogówkę oraz soczewkę, co może doprowadzić do trwałego uszkodzenia siatkówki. 

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem – jak to działa? 

Odpowiedzią na problemy osób pracujących przed komputerem są okulary z antyrefleksem, blokujące niebieskie światło. Specjalnie zaprojektowane okulary ochronne umożliwiają zmniejszenie ilości światła niebieskiego, docierającego do oka. Szkła okularowe z powłoką antyrefleksyjną filtrują obraz, dzięki czemu nawet długie godziny przed ekranem komputera nie powodują zagrożenia. Korzystać z okularów z powłoką blue control może każdy. Nie musisz mieć wady wzroku, na: www.bboptic.com znajdziesz okulary zerówki, które skutecznie ochronią Twoje oczy. W ofercie znajdziesz także okulary korekcyjne, dzięki którym problem zmęczonych oczu przestanie istnieć. 

Komfort widzenia z powodzeniem możesz połączyć z modnym designem. Oprawki możesz dobrać do swoich upodobań oraz kształtu twarzy. Okulary do pracy nie tylko skutecznie ochronią Twój wzrok, ale także sprawią, że będziesz wyglądać stylowo. Jeśli doskwiera Ci: suchość oczu, zmęczenie, pogorszona jakość widzenia, nie zwlekaj. Zafunduj sobie komfort pracy oraz bezpieczeństwo! 

Dodaj komentarz