Otrzymanie e-recepty przez Internet – parę kroków do potrzebnych leków

Czy wiesz, że recepta online może być wystawiona już w ciągu kilkunastu minut? Do wystawienia e recepty lekarz potrzebuje jedynie podstawowych danych osobowych i uiszczenia opłaty. Dowiedz się, jak podczas czatu wideo uzyskać e-receptę, skierowanie, a nawet zwolnienie lekarskie.

Jedno wyjście z awaryjnej sytuacji – e recepta online

Recepta elektroniczna może być zrealizowana w dowolnej aptece na terenie całej Polski. Do jej wykupienia wystarczy tylko PESEL pacjenta oraz 4-cyfrowy kod. Takie rozwiązanie funkcjonuje jako obowiązująca forma przepisywania leków od 1 stycznia 2020 roku. Recepta online ułatwia życie pacjentom, lekarzom i farmaceutom. Dzięki niej nie musisz tracić czasu na stanie w kolejkach do gabinetu, szczególnie przy awaryjnych sytuacjach, takich jak gorączka, brak leku przy przewlekłej chorobie lub antykoncepcja dzień po. Duża liczba stron telemedycznych ułatwia zdobycie e-recepty. Już po 15 minutach od wybrania leku możemy uzyskać dostęp do recepty online.

Recepta przez Internet – jak ją zdobyć?

Żeby uzyskać e-receptę online nie trzeba wcale wychodzić z domu, a w przypadku leków przyjmowanych na stałe nawet kontaktować się z lekarzem. Elektroniczna recepta jest wystawiana po telefonicznej rejestracji lub wysłaniu wypełnionego formularza. W zależności od dostępności lekarza, po pewnym czasie na Internetowym Koncie Pacjenta pojawia się kod do recepty online. Do wystawienia recepty online często konieczna jest e konsultacja lekarska. Zwykle trzeba dosłać także dokumentację medyczną, by lekarz mógł upewnić się o zasadności wystawienia recepty. Przepisane leki trafiają później do Internetowego Konta Pacjenta lub bezpośrednio na adres e-mail/telefon.

E-recepta logowanie i umówienie teleporady

Telemedycyna daje dostęp do lekarzy specjalistów bez wychodzenia z domu i wyczekiwania w kolejce przed gabinetem. W trzech prostych krokach możesz otrzymać e-receptę online, zwolnienie lekarskie lub skierowanie na konieczne badania. Konsultacja online rozpoczyna się na stronie głównej, gdzie pacjent wybiera lekarza danej specjalizacji oraz termin. Następnie podaj niezbędne dane osobowe i opłać wizytę. W porze umówionej konsultacji lekarz zadzwoni na Twój numer telefonu lub po zalogowaniu się, będziesz mógł odebrać połączenie wideo/wiadomość czat. Po pozytywnej weryfikacji kwestionariusza na Twoim koncie pojawi się e-recepta lekarz musiskontaktować się z pacjentem. Jest to możliwe telefonicznie lub przez czat/wideo po zalogowaniu.

E-recepta realizacja i termin ważności

Jeśli wypisanie recepty online przebiegło pozytywnie, od razu po konsultacji online możesz udać się po leki. Nie musisz się jednak spieszyć – większość recept na leki jest ważna 30 dni od daty wystawienia. W przypadku antybiotyków recepta ważna jest tylko przez 7 dni od terminu wystawienia. Leki immunologiczne z kolei można wykupić do 120 dni od dnia uzyskania e-recepty. E-recepta kod, ważność i stan realizacji można sprawdzić wchodząc na Internetowe Konto Pacjenta. Jeśli masz problem z e-receptą logowanie na IKP powinno wszystko wyjaśnić.

E recepta logowanie i opłaty

Dostęp do e recepty nfz jest bezpłatny, zaś recepty wystawiane prywatnie płatne są już od 39 złotych. Z wystawieniem e recepty na kilka leków wiąże się tylko jedna opłata. Opłacona konsultacja lekarska online daje także od razu sposobność, by otrzymać skierowania na badania lub L4 zwolnienie onlineE-recepty nfz wymagają jednak dłuższego czasu oczekiwania, podczas gdy prywatna e-recepta lekarz wystawia już w 15 minut.

Dodaj komentarz