Pompy ciepła

Wiele osób lubi dodatnie temperatury, wygrzewanie się na słońcu oraz ciepłe letnie dni. Pogoda jednak nie jest nam przychylna i co rok musimy mierzyć się z temperaturami minusowymi. W dzisiejszym, rozwiniętym świcie technologicznym mamy wiele alternatyw na to, aby ciepła aura towarzyszyła nam cały rok. Wiele domów jest ocieplanych jak i opalanych piecami węglowymi. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, powstała w ostatnich latach bardzo popularna pompa ciepła. Coraz więcej osób decyduje się na jej założenie, dlatego że użytkowanie pompy ciepła, jest tanie w eksploatacji.

Jak założyć pompę ciepła?

Pytanie zadawane przez wiele osób, jak i kiedy najlepiej założyć pompę ciepła? Osoby, które są w trakcie budowy swojego domu, powinny pomyśleć od razu, nad założeniem pompy ciepła. Kiedy wytyczony jest już budynek na działce. Można wtedy połączyć prace ziemne pod fundamenty domu z montowaniem pomy. W istniejącym już budynku, firmy wykonywające usługę montowania, polecają wykonywanie odwiertów w ziemi jak najszybciej, aby nie zniszczyć trawnika. Najbardziej optymalnym okresem na montaż pompy ciepła jest wiosna, lato i wczesna jesień, kiedy temperatury są dodatnie. 

Jak pracuje pompa ciepła? Skąd bierze się oszczędność?

Pompa ciepła oparta jest na obiegu termodynamicznym. Obieg wykorzystuje fakt, że sprężone powietrze powoduje wzrost temperatury. Lekkie podgrzanie powietrza, pozwoli nam na ogrzanie domu. Ponieważ cykl nie jest szkodliwy dla środowiska, można go powtarzać bez końca. Tanie koszty eksploatacji wnikają właśnie z tego jak działa pompa ciepła. Z racji tego, że nie jest wytwarzane ciepło, a jest ono eksportowane. Dlatego płacimy tylko za prąd, za pomocą którego dochodzi do wydobycia ciepła z gruntu, wody lub wiatru.

Istnieje tylko jeden typ pompy ciepła?

Otóż nie. Klient decydujący się założyć w swoim domu pompę ciepła, ma możliwość wyboru z trzech różnych rodzajów. Odpowiedni rodzaj dobierany jest pod potrzeby gospodarstwa. Najważniejszymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę są: ogrzanie domu czy wody, powierzchnia domu i ilość osób w domu. Drugą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest wielkość działki, która daje możliwość przeprowadzania prac ziemnych podczas zakładania pompy gruntowej. 

Fachowcy, zajmujący się zakładaniem pomp ciepła chętnie pomagają w wyborze, doradzają i dbają o zadowolenie klienta. Wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę internetową, znajdziemy wiele doświadczonych osób, które szerzej będą mogły wytłumaczyć korzyści posiadania pompy ciepła. 

Więcej na stronie: https://ricomenergy.pl/heat/

Dodaj komentarz