Skuteczna pomoc frankowiczom

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu z nas. Zazwyczaj do jego realizacji potrzebny jest spory zastrzyk gotówki. Bardzo często jedynym sposobem na jej zdobycie jest zaciągnięcie kredytu w banku. W 2004 roku dużą popularnością cieszyły się kredyty frankowe. Wydawały się być idealnym rozwiązaniem. Konsumenci zaciągali je bowiem miały dużo niższe oprocentowanie, niż te realizowane w polskiej walucie. Kusiły także atrakcyjne warunki oferowane w umowie kredytowej. Niestety po latach okazało się, że parametr ryzyka kursowego obrócił się przeciwko konsumentom. Zadłużenie zamiast maleć zaczęło się zwiększać nawet o 300%. Dla wielu kredytobiorców była to kwota nieosiągalna. Na szczęści na pomoc frankowiczom ruszyły kancelarie prawne, które zaczęły walkę o unieważnienie umowy kredytowej. 

Odfrankowienie kredytu, czyli realna pomoc frankowiczom

Kiedyś kredyt we frankach wydawał się najlepszym rozwiązaniem. Z czasem okazało się, że to z pozoru tanie rozwiązanie, niesie za sobą przeogromne koszty. Kredytobiorcy znaleźli się pod ścianą. Na szczęście w ostatnich latach pomoc dla frankowiczów w końcu zaczęła się pojawiać. Na przykładzie wielu spraw można było dostrzec, że skuteczną drogą prowadzącą do uwolnienia się od kredytu we frankach nieograniczonego kwotowo, jest pozew sądowy przeciwko bankowi udzielającemu kredyt. Innym, lecz dużo gorszym rozwiązaniem w sprawach frankowych, jest zawarcie ugody proponowanej przez bank.

Znacznie lepszym i polecanym sposobem jest walka w sądzie, aby kredyt frankowy odwalutować. Oznacza to, że umowę kredytową w CHF uznaje się za zawartą w polskiej walucie. Kiedy orzeczenie jest korzystne dla kredytobiorcy, dochodzi do wyeliminowania bardzo dużego zadłużenia związanego z saldem kapitału we franku. Po odfrankowieniu kredytu frankowego powstaną ogromne nadpłaty w spłatach rat zobowiązania. Wskutek pozytywnego wyroku sądu dochodzi do stwierdzenia, iż walutą właściwą dla kredytu jest PLN. Po połączeniu salda i powstałych przez lata nadpłat okazuje się, że odfrankowienie jest niesamowicie korzystną dla kredytobiorcy opcją.

Pomoc Frankowiczom kancelaria prawna 

Jeśli chcemy rozpocząć procedurę odfrankowienia naszego kredytu, to w teorii możemy złożyć taki wniosek do banku. Niestety w praktyce nie jest to takie proste. Banki bardzo często nie chcą uwzględniać roszczeń, które wysuwają ich kredytobiorcy. Jeśli chcemy odzyskać nasze pieniądze, to musimy swoją sprawę skierować do sądu. Tu jednak warto skorzystać z pomocy. Sprawdzi się kancelaria prawna w Warszawie Śródmieście, która ma duże doświadczenie w sporach z bankami. Profesjonaliści realnie ocenią możliwości dochodzenia roszczeń i dopełnią wszystkich formalności.

Dodaj komentarz