Skuteczne mycie paneli PCV

Czysta podłoga jest wizytówką każdego domu. Z pewnością także i Tobie zależy na tym, aby panele w każdym pomieszczeniu domu błyszczały i cieszyły oko nie tylko od święta, ale także na co dzień. Nie zawsze jest to jednak osiągalne, szczególnie jeśli korzysta się z niewłaściwego środka do mycia. Dobór odpowiedniego preparatu czyszczącego i stosowanie kilku zasad pozwoli Ci cieszyć się idealną podłogą.

Zasada regularności i skrupulatności

Panele PCV wymagają starannej konserwacji. Dlatego wcześniej zaplanuj czas, by regularnie i całościowo ją wyczyścić. Nie jest wskazane usuwanie brudu miejscowo, jedynie tam, gdzie się pojawił, pomijając pozostałą część podłogi. Takie zachowanie może sprawić, że po pewnym czasie zauważysz wydeptane i wytarte ścieżki na swoich panelach, bo prezentuje się bardzo nieestetycznie.

Częstość mycia podłogi musisz dopasować indywidualnie, odpowiadając sobie na takie pytania, jak:

  • Czy przestrzeń do mycia znajduje się w Twoim domu blisko drzwi zewnętrznych, czy też na piętrze?
  • Czy rodzaj najczęściej występujących na niej zabrudzeń jest suchy, czy raczej mokry?
  • Czy jest to miejsce często przez Ciebie i członków Twojej rodziny często używane?
  • W jakim najczęściej kolorze występują panele PCV w Twoim domu?

Od zebranych w ten sposób informacji zależy dobór odpowiedniego sposobu pielęgnacji.

Gustowne dodatki 

Codzienne użytkowanie podłogi może doprowadzić do jej szybszego zużycia. Dlatego dbaj o swoje panele PCV już od pierwszych chwil po ich ułożeniu. Możesz rozejrzeć się za jakimś niewielkim dywanikiem, chodnikiem bądź wykładziną. Twoja podłoga nie tylko będzie w dużo lepszym stanie, ale także wnętrze zyska przyjaźniejszy wygląd.

W sklepach bez problemu znajdziesz filcowe nakładki na meble, które są świetnym patentem na to, by uniknąć niechcianych zarysowań paneli PCV. 

Zadbaj o błysk swoich paneli

Samo czyszczenie podłogi PCV może okazać się mało skuteczne. Dlatego do wody dodaj kilka kropel dobrej jakości płynu do podłóg. Do usuwania cięższych zabrudzeń idealnie sprawdzi się również niewielka ilość octu. Nada ona błysku Twoim panelom, jednak taki efekt (bez nieprzyjemnego zapachu octu) możesz uzyskać przy użyciu specjalistycznego płynu nabłyszczającego. W jego składzie bardzo często występują polimery. A dzięki temu, że wnikają w strukturę podłogi, dbają o jej wygląd kompleksowo.

Szkodliwe działanie zarówno dla wyglądu paneli PCV, jak i Twoim najbliższych, posiadają:

  • produkty z dużą ilością w składzie substancji alkalicznych takich jak: amoniak, soda,
  • produkty mające właściwości rozpuszczalników. Przykładem może być aceton.

Tych kilka podstawowych zasad pomoże Ci zadbać o dobry wygląd Twojej podłogi i zachować jej piękno na długie lata. 

Dodaj komentarz