20 marca 2023

Sprzedaż w internecie z systemem Magento – dlaczego warto go wdrożyć?

Popularność sklepów internetowych sprawia, że każdy z nich musi się odznaczać dużą funkcjonalnością, dzięki czemu nasi klienci chętnie będą z niego korzystać podczas zakupów online. Na całym świecie przedsiębiorstwa dbają o swój wizerunek w sieci i rozwijają sprzedaż w internecie. Z tego właśnie powodu warto poznać platformę Magento Open Source, która używana jest przez wiele znanych marek ze względu na duże możliwości konfiguracji oraz dzięki swojej funkcjonalności.

Magento Open Source – doskonały system dla sklepów internetowych

Rozwijana przez amerykańską firmę Adobe platforma Magento dostępna jest w dwóch wersjach. Stworzenie w pełni profesjonalnego sklepu internetowego na własnym hostingu umożliwia Magento Open Source, czyli bezpłatne oprogramowanie napisane w języku PHP. Co więcej, dla bardzo dużych międzynarodowych firm jest dostępna płatna wersja Magento Commerce znana dawniej pod nazwą Enterprise. Jej cena jest ustalana na podstawie przychodów danego biznesu. Ponadto wedle indywidualnych potrzeb można zdecydować się na Magento Commerce Cloud, czyli infrastrukturę chmurową, w której znajdzie się nasz sklep internetowy.

Pomimo modelu Open Source na platformie Magento 2 możemy oprócz uruchomienia sklepu internetowego wdrażać również wiele ważnych w branży e-commerce funkcji. Co więcej, wygląd sklepu możemy łatwo spersonalizować przy pomocy odpowiednich wtyczek, co wpływa na jego zakres funkcjonalności, jak i na atrakcyjną stronę wizualną, która wpływa na jej odbiór przez klientów. Wybierając Magento 2 w wersji Open Source warto pamiętać, że wsparcie techniczne od Adobe commerce dostępne jest jedynie w wersji commerce.

Jakie udogodnienia zawarte są w Magento Commerce?

Odpowiednie zarządzanie sklepem Magento i jego wdrożenie jest kluczowe dla efektywnej sprzedaży online. Z tego powodu warto znaleźć pomoc specjalistów branży e-commerce https://www.myerp.pl/firmy/?company-category=ecommerce, którzy przeprowadzą nas przez proces wdrożenia platformy Magento. Duża elastyczność tego oprogramowania pozwala nam na utworzenie sklepu, który będzie atrakcyjny dla naszych przyszłych klientów. Z łatwością wprowadzimy różne metody płatności oraz możliwość wykupienia kart podarunkowych, czy subskrypcji.

Z platformy Magento Commerce korzysta ponad 250 000 sklepów internetowych na świecie, co świadczy o dużej funkcjonalności i ogromnej popularności. Płatna wersja Magento 2 pozwala nam na dostęp do wsparcia technicznego 24/7 i zawiera kilka dodatkowych opcji, które wzbogacą nasz sklep internetowy, takie jak program lojalnościowy, czy samodzielne zwroty produktów.

Dodaj komentarz