Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja pierwszym krokiem do nowoczesnego biznesu

Różnorodność terenów wiejskich coraz częściej jest postrzegana, jako szansa na rozwój. Nic zatem dziwnego, że kolejni absolwenci studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja decydują się robić karierę na wsi. Poznaj trzy pomysły na biznes, który warto prowadzić z dala od miejskiego zgiełku.

Turystyka i Rekreacja – pomysł na karierę na wsi

Turystyka i Rekreacja to dziedzina o ogromnych perspektywach rozwojowych. Proponowany program kształcenia stwarza dodatkowe możliwości rozwoju, pozwalając zdobyć wiedzę teoretyczną i wymagane w zakresie pożądanej specjalności kwalifikacje, a w konsekwencji – rozwinąć nowoczesny biznes. Jak wykorzystać umiejętność planowania, organizacji i koordynacji pracy w turystyce na wsi?

1. Prywatna agroturystyka

Należy do najczęściej realizowanych pomysłów na biznes na wsi i niemal zawsze staje się źródłem sukcesu. Prywatna agroturystyka jest wymagająca jako inwestycja (również finansowo), jednocześnie jednak pozwala w pełni wykorzystać zdobytą w trakcie trwania studiów umiejętność planowania, organizacji i koordynacji pracy w ośrodku wypoczynkowym.

Decydując się prowadzić prywatną agroturystykę, możesz dostosować niezagospodarowane budynki na pokoje na wynajem (jeśli jesteś w ich posiadaniu) – wówczas koszty związane z inwestycją będą niższe. Zainteresowanie wokół prowadzonej działalności (poza odpowiednią reklamą) wzbudzą lokalne atrakcje i odpowiednie wyposażenie ośrodka.

2. Survival na wsi

Stanowi doskonałą alternatywę dla prywatnej agroturystyki i jest możliwy do zrealizowania niemal wszędzie – biznes survivalowy, to modny pomysł na spędzanie czasu poza miastem i sposób na wykorzystanie również mniej atrakcyjnych terenów. Jeśli jednak obóz, który zdecydujesz się prowadzić, ma stać się źródłem dochodu, konieczna będzie odpowiednia aranżacja przestrzeni – stworzenie torów przeszkód o różnych stopniach trudności. Swoim gościom możesz zaproponować kurs pierwszej pomocy, naukę samodzielnego rozpalania ogniska i przygotowywania jedzenia, budowę bazy noclegowej pod gołym niebem albo budowę lodówek traperskich.

3. Półkolonie dla dzieci

Ciekawym pomysłem na biznes dla absolwentów studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja i wykorzystanie potencjału wsi jest prowadzenie półkolonii dla dzieci w okresach feryjnym i wakacyjnym. Biznes w tej formie nie wymaga zapewnienia noclegów, niemniej – musisz dysponować solidną bazą atrakcji. Warto wykorzystać te lokalne, dodatkowo proponując spotkania z barwnymi mieszkańcami okolicznych wsi, zajęcia z rzemiosła albo rękodzieła, wizytę w miejscowej hodowli albo całodzienną pieszą wycieczkę.

Dodaj komentarz