Sypialnia feng shui. Co warto wiedzieć?

Wnętrza urządzone w filozofii feng shui od wieków są powszechnie spotykane na Dalekim Wschodzie. W ostatnich dekadach koncepcja feng shui zdobyła również dużą popularność na zachodzie. Oczywiście nie bierze się ona znikąd – według osób urządzających w ten sposób swoje mieszkania, pozwala ona uczynić je lepszymi miejscami do życia. 

Najważniejsze zasady feng shui możemy zastosować urządzając właściwie wszystkie pomieszczenia w naszych domach. Dla wielu osób najważniejszym miejsce, w którym można urzeczywistnić tę ideę i najlepiej odczuć płynące z tego korzyści jest sypialnia. Urządzenie tego wnętrza w zgodzie z zasadami feng shui nie jest trudne, ale wymaga dość dobrej znajomości tego zagadnienia. Z myślą o tych z was, którzy nie mieli jeszcze bliższej styczności z feng shui, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, jak prawidłowo urządzić sypialnię feng shui. 

Feng shui w sypialni. Jak wygląda sypialnia feng shui?

Sypialnia urządzona w stylu feng shui zachwyca harmonią, równowagą i pozytywną energią. W takim wnętrzu dominują naturalne materiały – przede wszystkim drewno, bawełna czy rattan. Tworzą przyjemną atmosferę, sprzyjają relaksowi i skupiają dobrą energię. Duże znaczenie ma staranna organizacja przestrzeni – minimalizm w doborze przedmiotów oraz brak bałaganu. Kolory ścian są stonowane i kojące. Często wybierane są pastelowe odcienie niebieskiego, zieleni lub odcienie ziemi. Łóżko, jako centralny element sypialni, jest duże, wygodne i umieszczone w odpowiednim miejscu, aby zapewnić płynny przepływ energii.

Zasady feng shui. Na czym polega ta starożytna praktyka planowania przestrzeni?

W sypialni zgodnej z feng shui nie powinno też znaleźć się zbyt wiele elektroniki – należy dążyć do jej absolutnej minimalizacji. Dobrym pomysłem będzie też zamontowanie żaluzji na oknach. Poza tym spore znaczenie ma dobór odpowiedniego oświetlenia i kolorów w sypialni feng shui. Światło powinno być delikatne i rozporoszone. Dobrze, jeśli będzie pochodzić ze świec, co nie tylko wprowadzi do wnętrza relaksującą atmosferę, ale też pozwoli rozwinąć się dobrej energii. Więcej na temat zasad aranżacji możesz przeczytać na berkehome.pl.

Znajomość zasad feng shui. Co osiągniesz, stosując zasady feng shui?

Korzyści płynące z aranżacji sypialni w stylu feng shui odczujesz na wielu polach. Według osób, które zdecydowały się na ten krok, najważniejszego jego atuty to:

  • Poprawa jakości snu;
  • Zwiększenie przepływu pozytywnej energii;
  • Stworzenie spokojnej atmosfery;
  • Zwiększenie równowagi i harmonii;
  • Redukcja stresu i poprawa zdrowia.

Urządzając sypialnię w duchu feng shui możesz więc kompleksowo zadbać o niemal każdy aspekt swojego życia. Sypiając i wypoczywając lepiej oraz wydajniej, będziesz zdrowszy, mniej zdenerwowany i lepiej poradzisz sobie z wyzwaniami, jakie stawia wobec ciebie codzienność.

Jak wypoczywa się w sypialni feng shui? Swobodny przepływ energii Chi i poczucie bezpieczeństwa

Jak widać, aranżacja sypialni w stylu feng shui można potraktować jako inwestycję w lepszą jakość snu i wypoczynku. W sypialni feng shui możesz znacząco zredukować poziom stresu, co odbije się na lepszym śnie, a także poprawi twoje relacje z partnerem i bliskimi. Na ten krok warto zdecydować się tym bardziej, że wprowadzenie zmian w sypialni nie będzie wiązało się z dużymi kosztami. Zgodna z zasadami feng shui sypialnia to wprost wymarzone miejsce do tego, by zregenerować swoje witalne, umysłowe i emocjonalne siły. Nie powinieneś więc czekać. Jak najszybciej wprowadź elementy feng shui i energię chi i poczuj, jakie pozytywne zmiany mogą one przynieść w twoim życiu.

Dodaj komentarz