TOP 3 najciekawsze premiery książkowe tej wiosny

Wiosną wszystko budzi się do życia. Okazuje się, że również wydawcy pracują w pocie czoła, by dostarczyć czytelnikom literackich nowości. Jeśli szukasz czegoś, co zapełni twoje półki, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Przedstawiamy 3 propozycje najciekawszych premier literackich tej wiosny.

Skąd czerpać informacje na temat książek, które warto przeczytać?

Bywa, że wśród propozycji wydawniczych trudno wyłowić perełki, które zapadają w pamięci. Dobrym źródłem informacji na temat nowości wydawniczych (ale nie tylko) są blogi i strony internetowe dotyczące szeroko pojętych dzieł kultury (książki, ale też wystawy malarstwa, filmy, spektakle teatralne itp.). Ponadto wiele osób prowadzi profile w mediach społecznościowych, na których publikują recenzje. W sieci znajdziesz także filmiki, na których recenzenci przedstawiają recenzowane dzieło.

W przypadku powieści warto poznać autora książki, jego życiorys oraz inne dokonania. Przedmiotem recenzji jest książka, a zatem ważny jest zarys fabuły. Mimo wszystko dobra recenzja nie powinna streszczać treści książki. Wiele można natomiast wywnioskować z subiektywnej opinii autora recenzji. Zwłaszcza jeżeli na co dzień zaczytuje się w podobnych gatunkach literackich.

TOP 3 nowości wydawnicze – wiosna 2023

Co przyniesie nam tegoroczna wiosna? Do wyboru jest wiele różnych gatunków i ciekawych pozycji.

„Ten drugi”, Książę Harry (Wydawnictwo Marginesy)

Ta książka zdążyła już zrobić furorę na całym świecie. W naszym kraju ukaże się 22 lutego. Czeka na nią wielu czytelników, którzy chcą zajrzeć za kulisy brytyjskiej monarchii. Autora biografii nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość z nas ma przed oczami wstrząsającą scenę, kiedy to książę Harry wraz z bratem podążali za trumną matki. Czy monarchia stanęła na wysokości zadania i odpowiednio zadbała o bezpieczną przestrzeń dla chłopców? Jak tamte i późniejsze wydarzenia wpłynęły na życie młodszego z książąt, który od urodzenia był tym „zapasowym”? Kto w rodzinnym gronie rozdaje karty? Tego dowiemy się z książki „Ten drugi”.

„Pani England”, Stacey Halls (Wydawnictwo Świat Książki)

To idealna propozycja dla fanów nieco mrocznych powieści w klimacie epoki edwardiańskiej. Miejsce akcji to Hrabstwo West Yorkshire, a wydarzenia rozgrywają się w 1904 roku. Tytułowa pani England zatrudnia do opieki nad dziećmi ciepłą i pomocną opiekunkę Ruby May. Mimo swojej otwartości i zaangażowania Ruby czuje się nieswojo w murach nieco odosobnionej posiadłości. Wkrótce zaczyna zauważać pewne zależności. Służba unika pani England, a ona sama wprowadza dziwną atmosferę napięcia. W domu czai się coś złego, a demony przeszłości tylko czekają na to, by objawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Książka jest wciągająca. Autorka po mistrzowsku nakreśliła fabułę i zbudowała pełną grozy atmosferę. Powieść ukaże się 8 marca.

„Klub czytelniczy dla samotnych serc” Nisha Sara Adams (Wydawnictwo Kobiece)

26 kwietnia ukaże się natomiast niezwykła książka o magnetyzującym tytule: „Klub czytelniczy dla samotnych serc”. To swego rodzaju hołd dla czytelnictwa i siły, jaka tkwi w książkach. Historie ożywają na kartach powieści, a czytane słowa potrafią uleczyć duszę. Przekona się o tym cierpiący po stracie żony wdowiec Mukesh, kiedy otrzyma listę książek od znajomej bibliotekarki. Ona sama znajduje ją pomiędzy kartkami książki. Wykaz książek opatrzony jest intrygującym dopiskiem: „Przeczytaj w razie potrzeby”. Mukesh zaczyna więc czytać i coraz bardziej zanurza się w świat literatury. Książki nie są jednak przypadkowe i prowadzą go do celu. Warto przekonać się, czy główny bohater pogodzi się ze stratą żony i nawiąże relację z ukochaną wnuczką. Ciepła, przejmująca i kojąca powieść dla każdego.

Dodaj komentarz