25 marca 2023

Ubezpieczenie smartfona – czym sugerować się podczas wyboru?

Sprawdź opinie o firmie

Smartfon to urządzenie, które towarzyszy obecnie większości z nas każdego dnia. Jednocześnie jest to sprzęt, który wciąż kosztuje sporo. Warto więc mieć świadomość, że jego ewentualne uszkodzenie jest wysoce prawdopodobne, a wydatki związane z naprawą mogą poważnie nadwyrężyć domowy budżet.

Rozwiązaniem, które może nas przed tym ochronić, jest ubezpieczenie smartfona. Obecnie taką możliwość oferują nam dostawcy usług komórkowych, sprzedawcy sprzętu, ale również niezależne firmy, których oferty potrafią się od siebie znacząco różnić. Czym zatem sugerować się podczas wyboru oferty tego typu ubezpieczenia?

Zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie smartfona, warto sprawdzić jaka firma obsługuje twoją usługę – szczególnie gdy zawierasz umowę w sklepie przy zakupie telefonu. Pamiętaj, że nie musisz podejmować decyzji od razu (choć sprzedawca, która ma z tego tytułu prowizję, zapewne będzie Cię do tego namawiał) i masz pełne prawo sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się dany ubezpieczyciel. W sieci znajdziesz wiele miejsc, w których są one dostępne – fora, profile firm na portalach społecznościowych, czy wizytówki Google Maps to tylko niektóre z nich.

Zapoznaj się z zakresem ubezpieczenia

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest zakres ubezpieczenia. Sprawdź dokładnie, jakie elementy i uszkodzenia obejmuje. Czy chroni cały telefon, czy tylko np. wyświetlacz. Dowiedz się, czy w przypadku uszkodzenia ubezpieczenie smartfona obejmuje zwrot kosztów naprawy, czy też zostanie on naprawiony przez ubezpieczyciela. Upewnij się, że naprawą zajmować się będzie autoryzowany serwis twojej marki telefonu.

Bardzo ważne jest również sprawdzenie, do jakiej kwoty możesz liczyć na naprawę lub zwrot kosztów. Ubezpieczyciele bardzo często określają bowiem górne limity kosztów, jakie mogą ponieść, przez co przy poważnej awarii wyjątkowo cennego sprzętu i tak możesz dopłacać. Nie bój się zadawać pytań – w końcu tu chodzi o Twój sprzęt i Twoje pieniądze.

Nie ma wątpliwości co do tego, że ubezpieczenie smartfona to przydatna usługa, z której nie warto rezygnować, szczególnie gdy posiadamy droższy model telefonu. Aby jednak być w pełni zadowolonym z ochrony, którą nam zapewnia, najlepiej dokładnie sprawdzić zarówno firmę oferującą ubezpieczenie, jak i ofertę, która jest nam przedstawiana.

Dodaj komentarz