Warkocz dobierany- jak go wykonać?

Warkocze są jednym z najstarszych znanych sposobów ułożenia włosów i mają długą historię sięgającą tysięcy lat. Splecione pasma włosów idealnie nadają się na różne okazje, a do tego ten rodzaj fryzury jest wygodny nawet w przypadku długich włosów. Jednym z rodzajów warkoczy jest warkocz dobierany. Jak zrobić warkocz dobierany i jakie jego rodzaje wyróżniamy? Na jakie okazje warto wykonać warkocz dobierany?

Warkocz- za co go uwielbiamy?

Może być noszony na wiele różnych sposobów i dostosowany do różnych długości i typów włosów. Może być prosty lub złożony, luźny lub spięty, wpleciony w różnorodne wzory. Istnieje wiele różnych technik warkoczy, takich jak warkocz francuski, holenderski, koszykowy, rybacki, których można użyć, aby stworzyć niekończące się style warkoczy, co daje ogromną wszechstronność i możliwości tworzenia oryginalnych fryzur. 

Klasyczny warkocz dobierany- jak zrobić?

Aby wykonać warkocz dobierany, należy w pierwszej kolejności dokładnie rozczesać włosy, a następnie nałożyć na nie odpowiedni kosmetyk. Ma on na celu sprawić, by włosy nie były zbyt śliskie. Opcjonalnie sprawdzi się także zwykła woda aplikowana przy użyciu spryskiwacza. Z czubka głowy należy zebrać kosmyk włosów, a następnie rozdzielić go na trzy równe części. Warkocz dobierany zaczynamy tak samo, jak zwykły warkocz. Wykonujemy jedno pasmo z prawej do lewej strony., a przy kolejnym przełożeniu dobieramy włosy z boku głowy. Wplatamy je w środek warkocza. W momencie dotarcia do dolnej linii włosów, warkocza dobieranego kończymy dokładnie tak samo, jak zwykłego warkocza. 

Warkocze dobierane na różne sposoby

Warkocze dobierane można wykonać na różne sposoby. Poza standardową wersją, popularny jest np. warkocz dobierany z grzywki. Wygląda on bardzo stylowo, a wykonanie jest proste. Na taką fryzurę mogą zdecydować się panie posiadające długą grzywkę. Innym rodzajem warkocza dobieranego jest warkocz z boku. Sprawdza się on w przypadku krótkich włosów. Taka fryzura nierzadko wybierana jest jako fryzura ślubna, gdyż starannie zapleciona, wygląda bardzo szykownie i efektownie. Nieco bardziej skomplikowaną wersją warkocza dobieranego jest warkocz wykonany z czterech pasm. Tutaj wymagana jest już pewna wprawa i ogromna precyzja. O wiele prostszy, a również efektowny jest warkocz dobierany od spodu. Wykonuje się go właściwie tak samo, jak w wersji standardowej, z tą jednak różnicą, że wszystko wykonuje się na odwrót, rozpoczynając od przerzucenia wszystkich włosów w dół. Ta fryzura wygląda na bardzo skomplikowaną, ale wcale taka nie jest.

Dobierany warkocz- na jakie okazje sprawdzi się najlepiej?

Dobierany warkocz jest często wybierany przez panny młode lub uczestniczki wesel jako romantyczna i elegancka fryzura na ślub. Może być udekorowany kwiatami, perłami, koralikami lub innymi ozdobami, które dodadzą mu jeszcze bardziej wyjątkowego wyglądu. Dobierany warkocz to także popularna fryzura na studniówki, gdyż nadaje się do formalnych okazji. Może być noszony jako prosta i schludna wersja, lub bardziej złożony warkocz, dodając wyjątkowy akcent do kreacji na studniówkowym balu. Może być również doskonałym wyborem na romantyczną kolację lub randkę. Możesz go ułożyć w bardziej luźny sposób, aby dodać lekkości i swobody do swojego wyglądu. Dobierany warkocz jest również świetnym wyborem na uroczystości rodzinne, takie jak chrzciny, komunie, czy rocznice. Może dodać Ci szyku i elegancji na takich ważnych rodzinnych wydarzeniach, jak i na imprezach okolicznościowych różnego rodzaju.

Dodaj komentarz