Fotoksiążka – ciekawy pomysł na uwiecznienie wspomnień

Albumy z foliowymi okienkami, gdzie umieszcza się fotografię powoli odchodzą w zapomnienie. Zdjęcia zapisywane na nośnikach pamięci (np. płyty DVD, pendrive) zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Co jednak nie oznacza, że ludzie w ogóle nie wywołują zdjęć. Wykorzystują oni do tego m.in. fotoksiążki lub fotoalbumy.

Wspomnienia i obrazy

Zdjęcia stanowią ważny element życia każdego człowieka. Uśmiechnięte twarze uwiecznione na wakacjach w tropikach, miłosne spojrzenie świeżo poślubionej pary, pierwsze zdjęcie nowonarodzonego dziecka – to tylko kilka z możliwych przykładów, kiedy aparat towarzyszy człowiekowi. Nie ma co ukrywać, ale obecne czasy pokazują, że społeczeństwo patrzy na swoje życie przez pryzmat aparatu chcąc uwiecznić jak największą ilość ważnych chwil dla siebie. Zdjęcia aktualnie można wywołać online. Wystarczy wejść na https://www.uwolnijkolory.pl/, gdzie można zamówić odbitki m.in. w następujących wymiarach: 9×13 cm, 10×15 cm, 10×10 cm, 15×21 cm, 20×30 cm. Nośniki pamięci są dobre, ale niekiedy bywają zawodne. To dlatego nie warto zapominać o możliwości skorzystania z usług zamówienia odbitek, które będzie można umieścić w ramkach, powiesić na ścianie, ustawić na komodzie lub też podarować osobom bliskim.

Gotowe fotoksiążki

Fotoksiążka to jedno z najlepszych rozwiązań, które zawsze będzie stało na półce czekając na otwarcie. To właśnie ona pozwoli przywołać wspaniałe wspomnienia, które związane mogą być z narodzinami dzieci, ich dorastaniem. W takiej książce mogą zostać również umieszczone zdjęcia dokumentujące wieloletnie małżeństwo. Wspólne wzloty i upadki będą w stanie wywołać uśmiech na twarzy każdej z osób. Obcowanie ze zdjęciami jest bardzo ważne dla każdego człowieka. Możliwość ich fizycznego dotknięcia jest zdecydowanie przyjemniejsza, niż przewijanie ich na komputerach, laptopach lub też innych urządzeniach, gdzie istnieje możliwość podłączenia nośnika pamięci.

Jak stworzyć fotoksiążkę?

Do stworzenia takiego spersonalizowanego produktu nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności. Każdy będzie w stanie poradzić sobie z takim zadaniem.

Na stronie umieszczone są gotowe szablony, które można dopasować zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Ważna jest również sama tematyka zdjęć, która powinna nawiązywać do tła. Należy wybrać format, rodzaj papieru i okładkę. W kreatorze należy wgrać zdjęcia, które zostaną wykorzystane do stworzenia książki. Trzeba uwzględnić ich odpowiednie rozmieszczenie. Można do tego dodać ozdobne grafiki lub ramki – o ile ktoś będzie miał tylko na to ochotę. Pod zdjęciami można dodać podpis, datę, która będzie upamiętniać te ważne chwile. Jeżeli okaże się, że komuś zabrakło stron, zawsze istnieje możliwość ich dodania, dzięki czemu fotoksiążka będzie zawierała większą ilość wspomnień. Projekt można zapisać i pozostawić do momentu, aż użytkownik znowu będzie miał czas na to, aby powrócić do tworzenia takiej książki.

Istnieje również możliwość stworzenia całej książki od podstaw, jednak zajmuje to więcej czasu.

Dla kogo fotoksiążka będzie dobrym pomysłem?

Fotoksiążka to spersonalizowany produkt, który można podarować tym osobom, które zna się naprawdę dobrze. Mogą to być rodzice, dziadkowie, a nawet własne dzieci. Książka ze zdjęciami będzie doskonałym podarunkiem dla tych, wobec których żywi się naprawdę ciepłe uczucie. Może ona stanowić swoiste podziękowanie za wspólne lata, za wychowanie i za miłość.

Mając problem z wyborem prezentu na rocznicę ślubu, na Dzień Dziadka i Babci lub przy innej okazji, można postawić właśnie na fotoksiążkę lub odbitki umieszczone w pięknych ramkach.

Dodaj komentarz