Mozaiki szklane we wnętrzach

Gdy ktoś szuka oryginalnej dekoracji do kuchni lub łazienki, warto przyjrzeć się produktowi, jakim jest mozaika szklana. Ten rodzaj dekoracji jest w ostatnich latach bardzo modny. Nic w tym dziwnego – jest w stanie zadbać o wygląd wnętrza, rozjaśnić go i optycznie powiększyć. Mozaiki szklane dostępne są w różnych kolorach, wzorach i formatach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W sklepach można spotkać produkty w połysku, macie, transparentne lub ze wbudowanymi elementami dekoracyjnymi. Wybrać można na podstawie zastosowań suchych, które idealnie prezentować będą się na przykład w pokoju dziennym oraz mokrych, które świetnie radzą sobie z regularnym kontaktem z wodą, czy wilgocią. Produkty te są również odporne na plamy i blaknięcie.

Do zalet mozaiki szklanej należy również łatwość utrzymania jej w czystości — do tego celu wystarczą standardowe środki czystości. Najczęściej do czynienia mamy z modelami w formie niewielkich kostek o wielkości od 1 do 5 cm. Mogą być kwadratowe, prostokątne lub owalne. Bardzo ciekawą propozycją są mozaiki o nieregularnych kształtach. Taka mozaika montowana jest na elastycznych, drobnoziarnistych zaprawach klejowych. Przed jego montażem należy dobrze oczyścić i osuszyć powierzchnię oraz zagruntować płynem. Jeśli szukasz wysokiej mozaiki szklanej do kuchni lub łazienki, w sklepie domaco.pl znajdą Państwo modele w różnych wzorach, odcieniach kształtach oraz cenach.

Mozaika szklana do łazienki

Kuchnia jest bardzo szczególnym pomieszczeniem, ponieważ musi być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna, a jednocześnie przytulna i ładna. Na szczęście, zarówno za pomocą kafelków do kuchni, jak i mozaiki ze szkła można stworzyć takie podłogi i ściany, że żadne dodatkowe ozdoby nie będą potrzebne. Mozaika ze szkła w kolorze białym lub w innych jasnych kolorach rozświetli również kuchnię, jeśli jest to dość duże pomieszczenie. Odbicia światła dziennego, a także światła lamp sufitowych sprawią, że kuchnia będzie jednocześnie bardzo ładna i jasna. Mozaika szklana biała do kuchni bardzo dobrze wypełni przestrzeń między blatem a górnymi szafkami. Zwłaszcza gdy pod szafkami znajdują się paski LED lub lampy. Dodatkową zaletą mozaiki ze szkła w kuchni jest to, że łatwo się ją czyści, dzięki czemu pomieszczenie nie traci na swojej funkcjonalności. Bardzo popularne jest zastosowanie na ścianach mozaiki szklanej w kolorach srebra, złota, oraz niebieskiego i turkusu, co nawiązuje do koloru wody. 

Szklana mozaika do łazienki

Łazienka jest perfekcyjnym miejscem na zastosowanie szklanej mozaiki. Gra świateł, którą stworzą kinkiety i plafony lub inne rodzaje oświetlenia sprawi, że łazienka będzie wyjątkowym miejscem stworzonym do relaksujących gorących kąpieli. W łazience sporo jest miejsc — poza podłogą i ścianami — na których mozaika może się znaleźć. Przykładem zastosowania jest mozaika szklana złota w łazience umieszczona wokół lustra, czy na zabudowie wanny. W łazienkach w stylu glamour złote szkło pięknie ozdobi ścianę, na której znajduje się bateria łazienkowa. Za to duża i jasna łazienka w stylu glamour zyska, jeśli pojawi się w niej mozaika szklana srebrna. Co ważne, mozaika nie musi pokrywać całej podłogi, czy ściany. Wygląda doskonale, gdy jest uzupełnieniem łazienkowych kafelków w jednolitym kolorze. Gustownie prezentują się również zestawienia na podstawie kontrastu, na przykład mozaika szklana czarna z białymi płytkami podłogowymi lub ściennymi. Szczególnie polecane są mozaiki szklane w odcieniach szarości, beżu, czy bieli. 

Dodaj komentarz