Dotlinkers, czyli rekrutacja IT dla ambitnych start-upów

Zespoły IT stanowią dzisiaj trzon wielu początkujących firm. Skład tych zespołów ma często decydujące znaczenie w sprawie sukcesu lub porażki danego przedsięwzięcia. Warto więc poświęcić temu dość sporo uwagi, prawda? Na szczęście na polskim rynku pojawiła się firma Dotlinkers, która oferuje pomocną dłoń w doborze profesjonalistów do konkretnych projektów IT. A czego dokładnie mogą oczekiwać poszczególni przedsiębiorcy? Sprawdźmy!

Tradycyjna rekrutacja się nie opłaca

Niejeden manager, członek zarządu czy nawet sam prezes naciął się na tradycyjne pośrednictwo pracy. Urzędy rzadko kiedy potrafią zaoferować specjalistów z konkretnym fachem IT w ręku. Różnego rodzaju platformy internetowe z kolei bywają niewiarygodne. Łatwo jest za ich pomocą trafić na kogoś, kto tylko z pozoru wydaje się idealnym kandydatem. Zostawienie oferty pracy w takim miejscu również wiąże się z wieloma odpowiedziami do weryfikacji, co czasami po prostu kończy się fiaskiem. Prawdą jest bowiem to, że obecnie mnóstwo osób pragnie znaleźć zatrudnienie w przemyśle technologii cyfrowych. Niestety, większość z nich nie ma wystarczających kwalifikacji, aby stać się częścią drużyny marzeń, która wyniesie start-up na wyższy poziom biznesu. Dlatego właśnie warto zainteresować się usługami świadczonymi przez fachowców z Dotlinkers (dotlinkers.pl).

Rekrutacja w modelu „professional staffing”

Rzecz w tym, że „professional staffing” to rodzaj pośrednictwa o bardzo szczególnym charakterze. Dedykowane podejście do rynku wypiera w tym wypadku tradycyjne podejście ogólne. Działy HR czy zwykli pośrednicy rzadko kiedy mają dokładną wiedzę na temat konkretnych działań i trendów, które w danej chwili definiują jakiś sektor gospodarki. Zwłaszcza IT jest gałęzią dość elastyczną. Znajomość najbardziej bieżących potrzeb start-upów w tym sektorze to ważna sprawa podczas budowania zespołów.

To oczywiście działa też w drugą stronę. Rynek pracy IT także ma swoją specyfikę. Rozumienie jej z punktu widzenia kandydatów ma kluczowe znaczenie. Profesjonalni headhunterzy muszą w końcu znać środowisko, w którym mają operować. Inaczej niewiele różniliby się od zwykłych pośredników. Rekrutacja dla sektora IT wymaga więc doświadczenia oraz szczegółowej znajomości rynku pracy w branży technologicznej. Połączenie jednego i drugiego daje największe szanse na znalezienie najbardziej odpowiednich pracowników dla najlepszych startupów, które mają ambicję i duże cele do osiągnięcia. Dokładnie to samo można powiedzieć na temat firm produktowych.

Headhunterzy z Dotlinkers

Oprócz wszystkiego, co wymieniliśmy powyżej, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na personel rekrutujący. Klienci Dotlinkers dostają do dyspozycji fachowy team, który jest w stanie dokonać selekcji większej liczby osób w imieniu spółki zamawiającej. Zgrana załoga headhunterów zweryfikuje kwalifikacje kandydatów pod kątem konkretnego projektu, aby móc utworzyć solidny oddział IT, w którym wymagane współdziałanie inżynierów stanowi klucz do wydajności i wysokiej jakości efektów. Aby można było na coś takiego liczyć, trzeba jednak zaufać ekspertom od rekrutacji dla właściwej gałęzi przemysłu.

Siłą rzeczy nic tak dobrze nie obrazuje skuteczności danej firmy, jak precyzyjne case study. Przykładowe realizacje wraz z opisem specyfiki zleceń można przejrzeć na stronie dotlinkers.pl. Serdecznie do tego zachęcamy, to bowiem świetne podsumowanie korzyści, na jakie może liczyć start-up IT, decydując się na współpracę z profesjonalną firmą rekrutacyjną.

Dodaj komentarz