Kurs językowy – co warto wiedzieć?

Osoby, które chciałyby swobodnie porozumiewać się w języku angielskim, powinny wybrać kurs językowy, który kładzie nacisk na praktyczną naukę języka. Jak wyglądają kursy angielskiego online i dla kogo są przeznaczone?

Natłok codziennych obowiązków sprawia, że nie zawsze mamy możliwość uczestniczyć w kursach językowych, które odbywają się stacjonarnie. Często wybieramy wtedy wakacyjne kursy językowe, które nie zawsze pozwalają osiągnąć oczekiwany efekt. Kurs języka angielskiego Wrocław to idealna opcja dla osób, które chciałyby nauczyć się języka obcego bez wychodzenia z domu. Zajęcia prowadzone przez native speakera i profesjonalnego lektora pozwalają szybko zdobyć praktyczną umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. 

Czym charakteryzują się dobre kursy językowe?

Podczas nauki języków obcych w szkole podstawowej i średniej stawia się nacisk przede wszystkim na teorię. Sprawia to, że nawet najlepsi uczniowie po ukończeniu szkoły nie znają języka angielskiego na tyle, aby swobodnie się porozumieć. Nowoczesne metody stawiają na naturalną naukę języka, podczas której kluczowe są prawdziwe rozmowy. Takie kursy są idealne dla osób, które chcą przełamać barierę językową i swobodnie rozmawiać po angielsku w pracy i na wakacjach za granicą. Nauka z lektorem i native speakerem to przede wszystkim rozmowy na różne tematy, zgodne z zainteresowaniami kursantów. W ten sposób można nauczyć się wykorzystywać język w praktyce, od prawidłowego konstruowania zdań po aranżowanie dialogów. Dzięki skutecznej metodzie już po jednym semestrze można znacznie podnieść swoje umiejętności językowe. Kurs online to też duża wygoda, ponieważ można uczyć się w zaciszu własnego domu, bez stresu i konieczności dojazdu na zajęcia. Kursy online są prowadzone na żywo, dzięki czemu można swobodnie rozmawiać zarówno z prowadzącym, jak i innymi kursantami, jest to też motywacja do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. 

Kurs językowy online w Gerelis – dlaczego warto?

Szkoła językowa Gerelis znajduje się w centrum Wrocławia. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że do nauki nie używa się podręczników, wszystkie materiały są bowiem opracowane przez założycielkę szkoły według jej autorskiej metody. Szkoła kładzie nacisk na konwersacje z native speakerami, aby uczeń przez cały czas był otoczony językiem angielskim i szybciej go przyswoił. Zdolność komunikowania się, poprawna wymowa i gramatyka to kluczowe elementy. Dzięki tej metodzie nauki można przezwyciężyć swoją barierę językową. Tematy rozmów są dostosowane do realnych sytuacji, aby uczeń nie miał problemów z dogadaniem się z obcokrajowcem. Zajęcia są prowadzone metodą bezpośrednią i naturalną przez lektora i native speakera. Dużo jest tutaj gier i zabaw językowych, a spotkania odbywają się w czasie rzeczywistym. Nie ma więc wcześniej nagranych nagrań, a kilkuosobowe grupy sprawiają, że atmosfera jest kameralna. Nauka kończy się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu.

Za zapisanie się do szkoły kursant otrzymuje autorski audiobook, dzięki któremu może przećwiczyć rozumienie ze słuchu. Załączony jest do niego ebook z ćwiczeniami, które będą pomocne w nauce czytania. Z kolei dostęp do platformy językowej pozwala utrwalić swoje umiejętności. Warto wiedzieć, że szkoła Gerelis jest też domem tymczasowym dla zwierząt ze schroniska. Zajęcia odbywają się w towarzystwie tych zwierząt, co sprawia, że nauka jest mniej stresująca, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Warto więc rozważyć tę formę nauki i rozwinąć umiejętność porozumiewania się w języku obcym.

Dodaj komentarz